Міністерство освіти і науки України опублікувало статистику за 2022 – 2023 рік щодо кількості студентів, які отримували освітні ступені бакалавра та магістра у спеціальностях 101 "Екологія" та 183 "Технології захисту навколишнього середовища".
Про це повідомляє Офіс сталих рішень.
"Окремої уваги заслуговує та кількість майбутніх спеціалістів, які (НЕ-) знаються на технологіях захисту довкілля, розуміють фундаментальні вимоги сучасної природоохоронної діяльності, (НЕ-) знають, які виклики доведеться долати, потрапивши на реальне підприємство чи в організацію. Ви погляньте на ці цифри, надані нам МОН у 2024…", – зазначає президентка PAEW Людмила Циганок
За даними, оприлюдненими МОН, у 2022 році майже 6,9 тисяч людей здобували бакалавра за спеціальністю "Екологія" і майже 2,7 тисячі навчалися на магістра.
У цьому ж році лише 7 осіб здобували бакалаврську ступінь у галузі Технологій захисту навколишнього середовища, а 3 – ступінь магістра.
У 2023 році більше 6,6 тисяч людей навчалися на бакалавра за спеціальністю "Екологія", а понад 3,1 тисячі отримали ступінь магістра в цій галузі.
Але у цьому році спостерігався значний зріст у галузі Технологій захисту навколишнього середовища. Здобули бакалаврську ступінь 87 осіб, а ступінь магістра вже 116.
"Як подолати прірву, що відслідковується роками і якими мають бути дії держави, щоб зелена відбудова не стала фарсом? Для виявлення ключових проблем і надання пропозицій в майбутньому в підготовці фахівців ми з Асоціацією PAEW та ПРООН в Україні проводимо опитування 5 категорій учасників взаємодії", – каже Циганок.
Як повідомляла Екополітика раніше, у 2022 році в Україні запустили Дистанційну кліматичну школу для учнів 3-5 класів та їхніх вчителів. Метою курсу є залучення дітей та дорослих до збереження планети і довкілля через щоденні виважені побутові дії.