Сім країн у світі виробляють 100% енергії з відновлюваних джерел shutterstock

Сім країн у світі виробляють 100% енергії з відновлюваних джерел

Єлизавета Волкотруб

Дві з цих країн знаходяться у Європі

За даними Міжнародного енергетичного агентства (IEA) і Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA), заразі сім країн у світі виробляють всю свою енергію з відновлюваних джерел.

Про це повідомляє Euronews Green.

Зазначається, що понад 99,7% електроенергії в Албанії, Бутані, Ефіопії, Ісландії, Непалі, Парагваї та Демократичній Республіці Конго надходить від геотермальної, гідро-, сонячної та вітрової енергії.

Згідно з останнім звітом від галузевої торговельної асоціації Global Wind Energy Council (GWEC), у 2023 році у світі було встановлено 116 ГВт нових вітроенергетичних потужностей – на 50% більше, ніж у 2022 році. Це робить 2023 рік рекордним за кількістю нових вітрових проєктів.

"Приємно бачити зростання вітрової промисловості, і ми пишаємося досягненням нового річного рекорду. Однак потрібно зробити набагато більше, щоб розблокувати зростання", – сказав генеральний директор GWEC Бен Беквелл.

У звіті зазначається, що світ прямує у вірному напрямку в боротьбі зі зміною клімату, проте автори попереджають, що щорічне зростання потужностей повинно складати принаймні 320 ГВт до 2030 року, щоб виконати зобов'язання, прийняті на Конференції ООН зі зміни клімату, щодо потроєння обсягів відновлюваної енергії до кінця десятиліття.

Незважаючи на те, що зараз багато країн використовують велику кількість гідроенергії або енергії вітру, експерти прогнозують, що сонячна енергія може стати основним джерелом у найближчому майбутньому.

Як повідомляла Екополітика раніше, у червні 2023 року світові потужності вітрової енергетики сягнули 1 ТВт, на що знадобилося 40 років. За прогнозами Глобальної вітроенергетичної ради (GWEC), щоб подвоїти цей показник знадобиться 7 років.

Читайте також
ТОП-5 зелених інвестицій в Україні за час війни
ТОП-5 зелених інвестицій в Україні за час війни

Попри виклики повномасштабного вторгнення, українські компанії та інвестори знаходять можливості для створення та розвитку “зелених” проєктів

Стало відомо, які країни та регіони лідирують у світовій біоенергетиці
Стало відомо, які країни та регіони лідирують у світовій біоенергетиці

Держави по всьому світу продовжують нарощувати свої спроможності у генерації енергії з біомаси

Для енергетичного переходу потрібно $3,5 трлн інвестицій щорічно, – аналітики
Для енергетичного переходу потрібно $3,5 трлн інвестицій щорічно, – аналітики

Останніми роками постачання відновлюваної енергії різко зросло, але недостатньо швидко, щоб витіснити викопне паливо з енергетичного балансу

Новий нацплан України з ВДЕ: що він передбачає
Новий нацплан України з ВДЕ: що він передбачає

Експерти одностайні, що наша країна має високий енергетичний потенціал