Шмигаль оголосив про початок роботи над "Українським зеленим курсом"

Шмигаль оголосив про початок роботи над "Українським зеленим курсом"

Маргарита Шевченко

Країна могла б використовувати ЄЗК як орієнтир, зазначив прем'єр

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час зустрічі з віцепрезидентом Європейської комісії з питань Європейського зеленого курсу Франсом Тіммермансом обговорив приєднання України до реалізації європейської ініціативи Green Deal.

Українська делегація на чолі з прем'єром відвідала Брюссель із робочим візитом із 9 по 11 лютого, повідомляє пресслужба Кабінету міністрів 13 лютого.

Зустріч Шмигаля з Тіммермансом відбулася 10 лютого в межах започаткування Діалогу високого рівня Україна–ЄС щодо долучення України до реалізації European Green Deal.

Шмигаль наголосив, що Україна підтримує кліматичні амбіції ЄС, зокрема мету досягнення кліматичної нейтральності на європейському континенті до 2050 року.

"Як результат започаткованого діалогу — маємо амбіцію розробити "Український зелений курс", спрямований на досягнення кліматичної нейтральності. У цьому Україна могла б використовувати ЄЗК як орієнтир", — зазначив глава уряду.

Зокрема, сторони обговорили посилення двосторонньої співпраці щодо трансформації вугільних регіонів. Прем’єр-міністр нагадав, що Україна вже розпочала роботу над Концепцією реформування вугільної галузі та вугільних регіонів України та Національною програмою з трансформації вугільних регіонів до 2027 року.

Також Шмигаль подякував ЄС за надану фінансову підтримку підвищення енергоефективності в Україні. Він повідомив, що новим проектом Національного плану дій з енергоефективності до 2030 року передбачено скорочення кінцевого енергоспоживання на більш ніж 17% порівняно з прогнозним звичайним споживанням.

Крім того, очільник уряду зауважив, що Україна має значний потенціал для виробництва чистої енергії. Так, Україна визначена у Водневій Стратегії ЄС одним із ключових партнерів ЄС щодо виробництва та постачання зеленого водню.

Як повідомляла ЕкоПолітика, під час семінару організації TAIEX (Technical Assistance Information Exchange) стосовно реалізації "Європейського зеленого курсу" (European Green Deal), до якого долучилася Державна екологічна інспекція, європейські експерти детально розповіли про план дій для України.

Читайте також
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля

Їхнє виконання передбачене протягом 2024-2026 років

Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення
Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення

Спеціалісти впевнені у необхідності змін у методології обчислення витрат на здійснення “зеленого переходу”

Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики
Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики

Його прийняття передбачене в Ukraine Facility Plan