Шмигаль анонсував випуск "зелених" облігацій Shutterstock

Шмигаль анонсував випуск "зелених" облігацій

Олена Яценьо

Голова Кабміну наголосив, що старі борги буде погашено

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що випуск "зелених" облігацій НЕК "Укренерго" для погашення боргів перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел відбудеться.

Про це він сказав 7 жовтня під час Київського міжнародного економічного форуму, інформує "Энергореформа".

"Сьогодні ми розуміємо, що випуск "зелених" бондів "Укренерго" відбудеться. Старі борги буде погашено, а нових боргів ми плануємо не створювати", — сказав очільник уряду.

За словами Шмигаля, нині ринок фінансово збалансований. "Ми перейшли на фінансове ПСО з "Енергоатомом" і з "Укргідроенерго", і це важливі меседжі, тому що ми розуміємо, що ми балансуємо енергетичний ринок", — заявив голова Кабміну.

Це є доказом того, що уряд методично виконує підписаний з інвесторами меморандум, наголосив прем'єр.

За даними державного підприємства "Гарантований покупець" на 1 жовтня 2021 року, рівень розрахунків з ВДЕ-генерацією за минулий рік становить у середньому 69%, зокрема за січень-березень і серпень-грудень — 100%-ва оплата, квітень — 96%, травень — 8%, червень — 6%, липень — 5%. За "зелену" е/е 2020 року всього сплачено З3,9 млрд грн; борг за 2020 рік становить близько 15 млрд грн,

Рівень розрахунків за 2021 рік такий: січень-квітень — 93%, травень — 73%, червень — 70%, липень — 67%, серпень — 56%, вересень (20 днів) 57%.

Нагадаємо, що "Укренерго" планувало випуск облігацій на суму 500 млн євро з п’ятирічним терміном погашення для розрахунків із виробниками "зеленої" електроенергії за 2020 рік восени поточного року.

Пізніше глава правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький допустив, що обсяг випуску облігацій для розрахунків з ВДЕ-генерацією може бути збільшено, наприклад, до 600 млн євро, якщо спецзобов'язання з оплати "зеленої" електроенергії не буде збалансовано цього року.

Представники галузі зазначили, що було б доцільно передбачити обсяг випуску облігацій на рівні 22-24 млрд грн з урахуванням боргів поточного року.

"Це не секрет, що 100%-вих оплат у 2021 році немає, і, щоб уникнути формування боргу за 2021 рік, необхідно передбачити випуск ОВДП на обсяг більший, ніж борг попереднього року", — акцентував голова Української асоціації відновлюваної енергетики Олександр Козакевич.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що Кабінет міністрів України має розмістити облігації для погашення боргів перед виробниками "чистої" енергетики орієнтовно в жовтні 2021 року.

Нагадаємо також, Кабінет міністрів України затвердив, що розвитком ринку "зелених" облігацій займатиметься Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження.

Читайте також
Зелені облігації: перевіряємо готовність України на фактах
Зелені облігації: перевіряємо готовність України на фактах

Більша частина зелених облігацій, випущених у світі, є стандартними облігаціями. Надходження від них спрямовуються на "зелені" проєкти

Приватний сектор може відіграти провідну роль в реалізації Україною кліматичних зобов'язань – IFC
Приватний сектор може відіграти провідну роль в реалізації Україною кліматичних зобов'язань – IFC

Від уряду очікується здійснення певних некомерційних капіталовкладень за допомогою донорів і міжнародних партнерів

Україна у сфері інвестиційної привабливості водню має низький потенціал
Україна у сфері інвестиційної привабливості водню має низький потенціал

Лідером в рейтингу найбільш інвестиційно привабливих країн для зеленого водню є Німеччина

Стало відомо, де на Херсонщині збудують потужний вітропарк
Стало відомо, де на Херсонщині збудують потужний вітропарк

Було погоджено подальші кроки спільної взаємодії інвестора та місцевої влади