На черговій зустрічі міністерств, центральних органів виконавчої влад та представників міжнародних проєктів знову не змогли домовитися про створення Фонду декарбонізації.
Про це пише на своїй сторінці у Facebook голова Української асоціації енергосервісних компаній Олексій Корчміт.
"Дві години, три міністерства + ЦОВВ, 2 народних депутати, міжнародні проєкти та експерти галузі дискутували на платформі Green Deal Network", – йдеться в повідомленні політика від 20 лютого.
Зокрема, в обговоренні взяли участь народні депутати України, керівництво Міненерго, Мінекономіки, Міндовкілля, представники міжнародних проектів GIZ, UNIDO, Торгово-промислової палати України, Української асоціації енергосервісних компаній, DiXi Grouр, Професійної асоціації екологів України, ГО "Екоклуб".
За його словами, аргументи Міненерго, ДАЕЕ та депутата Юрія Камельчука, що краще за ідеальну модель може бути тільки працююча, не було почуто.
Ідея полягає у створенні механізму залучення внесків від сплати податку на викиди СО2 для цільового використання коштів саме на заходи, які дають змогу зменшити ці викиди.
Водночас, як ідеться на урядовому порталі, під час дискусії учасники сфокусувалися на важливих висновках:
- нагальна необхідність модернізації промисловості як обов’язкова умова підвищення конкурентоздатності економіки країни;
- впровадження прозорого, якісного і, що важливо, дієвого інструменту підтримки промисловості;
- дотримання наступних принципів ще на етапі побудови механізму: "забруднювач платить" та "додаткове кліматичне фінансування має вести до додаткового скорочення викидів СО2";
- важливість стимулювання підприємств до впровадження комплексних проектів із декарбонізації (шляхом співфінансування кредитів).
Корчміт також наголосив на важливості створення окремого Міністерства декарбонізації.
"Рік втрачено. Скільки ще років і млрд грн Україна буде спрямовувати потенційні інвестиції в екомодернізацію промисловості до загального фонду держбюджету? Погляд щодо доцільності створення окремого Міністерства декарбонізації та адаптації кліматичних змін тільки зміцнився", – додав він.
Нагадаємо, раніше ЕкоПолітика повідомляла, що апеляційна комісія Державного агентства енергоефективності постановила анулювати 5 сертифікатів енергоефективності будівель і позбавити атестатів двох енергоаудиторів.