Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури (СЕП) звернулися до суду щодо скасування результатів аукціону з продажу спецдозволу на видобуток торфу на пралісовій пам’ятці природи "Макове болото" на Рівненщині.
Рішення Державної служби геології та надр передбачає дозвіл на видобуток протягом 20 років, повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.
У пресслужбі розповіли, що Держгеокадастр провів аукціон у січні 2024 року, що є грубим порушенням законодавства.
Зазначається, що "Макове болото" у 2021 році отримало найвищий природоохоронний статус пралісової пам’ятки природи місцевого значення. Це передбачає сувору заборонену будь-якої діяльності, що повʼязана із втручанням в життя екосистеми.
“Такий статус об’єкт отримав через критичну важливість для збереження та розвитку екосистеми України. Він є одним з найбільших масивів природних заболочених лісів Полісся – площа пралісу складає 259,8 га”, – розповіли у пресслужбі.
У повідомленні наголосили, що на болоті ростуть дерева віком до 160 років. Окрім того, воно є домом для унікальних рослин і тварин, які можуть проживати лише в цих умовах. Низка тварин занесена до європейського Червоного списку та Червоної книги України.
Зазначається, що видобуток торфу не лише призведе до знищення унікальної екосистеми та її тваринного та рослинного світу, а й підсилить кліматичні зміни.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, екоактивісти вимагають від Державної служби геології та надр скасувати аукціон з продажу родовища "Мак" на Рівненщині для видобутку торфу. На ділянці площею 260 гектарів зберігся у природному стані заболочений ліс, навіть без пошкоджень від незаконного видобутку бурштину.