Scatec запустила на Миколаївщині свою найпотужнішу СЕС в Україні scatec.com

Scatec запустила на Миколаївщині свою найпотужнішу СЕС в Україні

Зоряна Бердник

СЕС здатна виробляти 184 ГВт·год електроенергії на рік

Норвезька компанія Scatec Solar ввела в промислову експлуатацію сонячну електростанцію (СЕС) "Прогресівка" у Миколаївській області.

Це четверта та найпотужніша СЕС, яку Scatec запустила в Україні. Її потужність становить 148 МВт, повідомила пресслужба компанії.

"Ми раді завершити наш четвертий проєкт в Україні, підтримуючи перехід країни до "зеленої" енергетики", – заявив генеральний директор Scatec Реймонд Карлсен.

Як зазначається, проєкт "Прогресівка" передбачає виробництво 184 ГВт·год електроенергії на рік, що забезпечить ресурсом 76 тис. домогосподарств і приведе до зменшення викидів парникових газів на 70 тис. тонн.

Термін експлуатації СЕС "Прогресівка" становить понад 30 років.

Нагадаємо, що в червні 2021 року в місті Кам'янка Черкаської області запрацювала новозбудована сонячна електростанція ТОВ "Чиста Енергія-2011" потужністю 25 МВт.

Ще раніше, 1 січня 2021 року, Scatec спільно з нідерландським банком FMO під'єднали до мережі СЕС у Кам'янці потужністю 32 МВт.

На ринок України норвезька компанія вийшла у 2017 році, побудувавши відтоді також СЕС 54 МВт поблизу Богуслава (Київська обл.).

Окрім того, планується до запуску перша черга станції в Чигирині (Черкаська обл.) Потужністю 40 МВт.

Довідка. Scatec має понад 3,5 ГВт ВДЕ-генерації в експлуатації та на стадії будівництва на чотирьох континентах. До 2025 року планує досягти показника в 15 ГВт працюючих і тих, що будуються, станцій СЕС і ВЕС. Штаб-квартира Scatec розташована в Осло (Норвегія).

Читайте також
Пошкоджений російським обстрілом ліцей "Оріяна" у Львові отримав власну СЕС
Пошкоджений російським обстрілом ліцей "Оріяна" у Львові отримав власну СЕС

Зараз у місті Лева також монтують фотовольтаїчні станції для трьох медичних закладів

Виробник "Моршинської" побудував СЕС для свого заводу у Миргороді
Виробник "Моршинської" побудував СЕС для свого заводу у Миргороді

Це частина стратегії компанії із захисту від ризиків, пов’язаних із перебоями в електропостачанні

У Коломиї районна лікарня отримала власну СЕС за 3,5 млн грн
У Коломиї районна лікарня отримала власну СЕС за 3,5 млн грн

З реалізацією проєкту допомогли благодійники