З початку повномасштабного вторгнення фахівці Оперативного Штабу розрахували 143 млрд гривень шкоди навколишньому природному середовищу від екозлочинів.
Вони опрацювали понад 400 надзвичайних подій, що несуть прямі та непрямі збитки довкіллю, повідомляє Держекоінспекція у Telegram.
Як найбільш небезпечні події в матеріалі виділили пожежі на нафтосховищах, підриви резервуарів з хімічними речовинами, такими як аміак та селітра, пошкодження газопроводів та знищення водних суден в акваторії Чорного моря.
“Детальна інформація є таємною до закінчення бойових дій та остаточної перемоги України”, – пояснили в ДЕІ.
Однак, по кожному з випадків збираються всі необхідні вихідні дані, зокрема відбори проб для лабораторних досліджень, та здійснюються відповідні розрахунки.
Це потрібно, щоб притягнути ворога до відповідальності, використовуючи інструменти міжнародного права та доказову базу, що створюється спеціалістами-екологами Оперативного штабу.
“Маємо пам’ятати, що інфраструктура відновлюється протягом років, а унікальні екосистеми України, через військову агресію, ми втрачаємо назавжди, тому ціна втрат має бути відповідною”, – зазначили екоінспектори.
Нагадаємо, на Херсонщині тривалі лісові пожежі можуть перетворити поля на пісок.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, обстріл пластикового заводу Чернігова завдав десятків мільйонів грн збитків.