На Рівненщині громадська організація "Екоклуб" звернулася до Верховного Суду за захистом свого права на свободу слова у справі з критикою будівництва деревообробного підприємства "Кроноспан" у с. Городок.
Про подання касаційної скарги до ВСУ активісти повідомили на сторінці своєї організації у Facebook.
На їхню думку, рішення господарських судів є незаконними, ними нібито було порушено конституційні права "Екоклубу" щодо свободи поширення своїх зауважень, наданих у процесі оцінки впливу на довкілля.
Зазначимо, що дискусії навколо будівництва деревообробного заводу "Кроноспан" у селі Городок, що поблизу Рівного, тривають із 2019 року. Опонент представників підприємства – рівненська громадська організація "Екоклуб" – стверджує, що вміст у повітрі Городка забруднювальних речовин уже перевищує нормативні показники, ще до появи самого заводу. А тому забруднення від заводу перевищуватиме норми, але представники "Кроноспану" з цим не згодні.
У лютому 2020 року фірма "Технопривід Інвест груп", яка входить до складу міжнародної компанії "Кроноспан", звернулася до Господарського суду Рівненської області з позовною заявою до "Екоклубу" про захист ділової репутації та з вимогою спростування інформації.
28 вересня 2020 року суд задовольнив позовні заяви ТОВ "Технопривід Інвест груп".
20 січня 2021 року вже Північно-західний апеляційний господарський суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги громадській організації "Екоклуб".
У касаційній скарзі від 24 лютого 2021 року активісти просять Верховний Суд захистити їхні права та передати справу на новий розгляд.
Також повідомлялося, що суд поставив крапку у "війні" екоактивістів з "АрселорМіттал".
Як писала ЕкоПолітика, останнім часом стає важко відрізнити, де екоактивісти піклуються про природу, а де просто відпрацьовують чиєсь замовлення. Показовим став і кейс виходу шведського ритейлера меблів IKEA на український ринок. Компанія, відома своєю екологічністю, виявилася втягнута в низку скандалів.