За даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), рівень метану в атмосфері зріс на 17 частин на мільярд у 2021 році та досягнув історичного максимуму.
Загальні рівні атмосферного метану на 162% перевищують доіндустріальний рівень і приблизно на 15% вище, ніж кілька десятиліть тому, повідомляє NBC News.
Рівень метану продовжує збільшуватися найшвидшими зареєстрованими темпами.
Метан є більш потужним парниковим газом ніж вуглець, та має другий за величиною внесок у потепління Землі. Він є основним чинником зміни клімату, проте руйнується набагато швидше, що робить його вплив більш короткочасним.
Експертів вважають, що обмеження викидів метану може бути одним із найпростіших та найефективніших негайних заходів для уповільнення зміни клімату.
Вуглекислий газ в атмосфері залишається основним і довгостроковим чинником зміни клімату. Його рівні також продовжують зростати і досягають нових максимумів.
Зменшення забруднення метаном стало центром уваги під час міжнародних кліматичних переговорів. Незважаючи на те, що метан є короткочасним рушієм зміни клімату, він може мати виражений ефект, оскільки поглинає набагато більше тепла та енергії, ніж вуглець.
"Зменшення викидів метану є важливим інструментом, який ми можемо використовувати прямо зараз, щоб зменшити вплив зміни клімату в найближчій перспективі та зменшити швидкість потепління", – сказав адміністратор NOAA Рік Спінрад.
Останній аналіз міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату підрахував, що потенційний внесок метану в глобальне потепління більш ніж у 81 раз перевищує еквівалентну кількість вуглекислого газу , якщо вимірювати вплив протягом 20 років.
Нагадаємо, дослідження уряду Великобританії показали, що водень в 11 разів небезпечніший для клімату, ніж СО2.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, експерти IRENA запропонували заходи щодо подолання енергетичної та кліматичної криз.