У Чорному морі рибалки почали все частіше виловлювати інвазивного темного, або ж корейського, окуня.
Риба інтенсивно розмножується та розповсюджується, що може нести загрозу для місцевих видів, повідомляє Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу у Facebook.
Зазначається, що вперше темного окуня зафіксували біля берегів Криму у 2013 році. Батьківщиною цього виду риб є далекосхідні моря. Цей окунь відноситься до крупних хижих видів риб, харчується переважно дрібною рибою та ракоподібними. Вага окуня сягає 4 кг, а довжина – понад 60 см.
“З огляду на те, що почастішали випадки потрапляння цього хижака до знарядь лову рибалок багатьох причорноморських країн, він добре адаптувався у Чорному морі”, – пояснили у пресслужбі.
Як відомо, в природі кожен вид має свою екологічну нішу та ідеально пристосований до умов рідної екосистеми, де живе в гармонії з іншими. Однак все змінюється коли в екосистему потрапляють інвазивні види. Вони не мають природних ворогів, а місцеві тварини часто не можуть ані полювати на них, ані від них захиститися. Особливо активно такі види поширюються у пошкоджених екосистемах.
Нагадаємо, у серпні в Одеській затоці у масовій кількості виявили червонокнижних мармурових крабів, що сталося вперше за останні 20 років.
Раніше ЕкоПолітика аналізувала, яку небезпеку несуть інвазивні види.