Риб і птахів у нацпарку Києва отруїли хімікатами — екоінспекція

Риб і птахів у нацпарку Києва отруїли хімікатами — екоінспекція

Олена Яценьо

Припускають, що до ставка навмисно скинули невстановлені отруйні хімікати

Екоінспектори виявили отруту у воді Горіхуватських ставків у Голосіївському парку, де 20 липня масово загинули качки та риба.

Про це у Facebook повідомила Державна екологічна інспекція (ДЕІ) Столичного округу з посиланням на результати проведених лабораторних досліджень.

"Є підстави припустити, що до ставка було навмисно скинуто невстановлені отруйні хімікати, які стали причиною масової загибелі риби та птахів. Ці ж хімікати могли потрапити до каскаду ставків через ливнестокову каналізацію", — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що фахівці ДЕІ відреагували на повідомлення про мор риб і качок у соцмережі. На місце події виїхали працівники відділу інструментально-лабораторного контролю та відібрали проби поверхневої води в ставку.

Під час обстеження Горіхуватських ставків експерти не зафіксували цвітіння води та сторонніх запахів від водойм. У місцях, де виявили мертву рибу, спеціалісти зафіксували високе хімічне споживання кисню (становив 9,32–9,95 мг/дм3 за норми не нижче 4,0 мг/дм3) та підвищення рівня заліза в концентраціях 0,706-0,729 мг/дм3. Також виявлено високе хімічне споживання кисню (ХСК): на рівні 120–128 мгО/дм3, що у 4,2 раза перевищує нормативні показники (30 мгО/дм3).

У відомстві додали, що остаточні результати лабораторного дослідження стануть відомі на початку наступного тижня. Крім того, пообіцяли передати всі матеріали досліджень до поліції.

Як писала ЕкоПолітика раніше, річка Сирець, що протікає в столичному парку "Сирецький гай", покрилася сильною білою піною.

Читайте також
Якість повітря у Києві знову погіршилася: названо причини та рекомендації
Якість повітря у Києві знову погіршилася: названо причини та рекомендації

Спеціалісти запевняють, що така ситуація є типовою для осіннього періоду

У Києві знову погіршилася якість повітря
У Києві знову погіршилася якість повітря

Це пов’язують із пожежами та несприятливими метеоумовами