У Кривому Розі за 9 місяців 2023 року обсяги утворення промислових відходів склали 81 мільйон тонн, а розміщення – 47,4 мільйона тонн.
Кількість розміщених відходів зменшилася на 12%, порівнянні з аналогічним періодом 2022 року, повідомляє Управління екології виконкому Криворізької міської ради у Facebook.
Зазначається, що в рамках реалізації заходів Міської екологічної програми за цей час утилізували або ж використали повторно 34,4 мільйона тонн промислових відходів на:
- виробництво щебеню;
- використання у виробничих цілях;
- засипку карʼєрів, зон обвалів шахт та воронок;
- гірничотехнічну рекультивацію земель.
В повідомленні розповіли, що у 2023 році низка підприємств розпочала або продовжила програми зі зменшення кількості промислових відходів, наприклад:
- ПрАТ "Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат" – з серпня розпочата реалізація талькових сланців;
- АТ "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" – використання технології згущення пульпи;
- ПрАТ "Кривий Ріг Цемент" – використання золошлаку, що утворюється при випалі цементного клінкеру;
- ПрАТ "ЦГЗК", ПрАТ "СУХА БАЛКА", АТ "Кривбасзалізрудком" – використання розкривних та пустих порід для гірничотехнічної рекультивації земель для засипки кар’єрів, зон обвалення шахт та воронок;
- АТ "Кривбасзалізрудком" – отримано висновок оцінки впливу на довкілля планованої діяльності "Біологічна рекультивація хвостосховища та дамби ш. "Покровська" (Октябрська) АТ "Кривбасзалізрудком". Триває реалізація проєкту "Рекультивація складів пустих порід № 4, № 9 і складу некондиційної фракції рудної маси № 8 на території гірничого відводу шахти "Покровська".
Нагадаємо, у Кривому Розі у 2022 році обсяги утворення промислових відходів зменшилися на 60%, а обсяги розміщення – на 67% через спад виробництва в умовах війни.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Кривому Розі на хвостосховищі ПрАТ "Північний ГЗК", що належить групі "Метінвест", випробують нові технології з пилоподавлення за допомогою звʼязуючих речовин.