З 2022 року про стан повітря в Києві можна буде дізнатися в застосунку "Київ цифровий".
Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олег Половинко.
Користувач додатку зможе:
- дізнатися про стан повітря в конкретній локації;
- отримати попередження в разі різкого підвищення рівня забруднення;
- залишити заявку або скаргу на незадовільний екологічний стан.
Як розповів Половинко, удосконалення системи моніторингу якості повітря передбачено шляхом впровадження ІоТ-технологій.
Реалізувати це планують за допомогою 40 індикативних пунктів моніторингу, які встановлять до кінця року в різних районах Києва. За допомогою їх можна буде контролювати рівень якості повітря та дізнаватися про нові осередки забруднення в режимі онлайн.
За словами чиновника, система працюватиме на основі LoRaWAN – бездротової технології зв’язку дальнього радіуса дії, завдяки якій можна використовувати датчики для збору й обробки даних із максимальною енергоефективністю.
"Однією з переваг цієї системи є можливість збирати потрібну інформацію в режимі онлайн. Це дасть нам змогу швидко знаходити проблемні ділянки міста, виводити дані у відкритому доступі для кожного жителя та головне – оперативно реагувати на проблеми", – зазначив директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА.
Керівник цифровізації Києва (CDTO) та заступник голови КМДА Петро Оленич розповів, що під час розширення мережі моніторингу якості повітря за допомогою IoT-технологій спираються на досвід Мадриду, Сеулу та інших "розумних міст".
"Місту потрібні дані та інформація для прийняття управлінських рішень. На відміну від інших систем моніторингу, у нас є можливість не тільки знаходити критичні ділянки та інформувати, а й швидко реагувати на проблеми. У випадку моніторингу стану якості повітря – використовувати дані для виявлення потенційних джерел забруднення, розроблення природоохоронних заходів, містобудівного планування та планування транспортних потоків", – заявив CDTO Києва.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, до кінця 2021 року в Києві запланували встановити 40 індикативних датчиків спостереження за якістю повітря. Що важливо, жителі столиці самі можуть обрати місця для їх встановлення.
Нагадаємо також, що команда розробників "ЛУН Місто Air" запустила iOS-віджет для смартфона "Повітря NOW", за допомогою якого жителі та гості Києва і Львова зможуть стежити за якістю повітря в містах.
Ще раніше в столиці України з'явилися відеоборди, які показують дані про якість повітря.