Притулки для тварин під час війни ще більше потребують допомоги: чим можна зарадити UAnimals

Притулки для тварин під час війни ще більше потребують допомоги: чим можна зарадити

Олена Яценьо

Як допомогти тваринам у притулках під час війни

Через напад на Україну російських збройних формувань, серед усього іншого, в особливо складній ситуації опинилися притулки для тварин. Деякі з них на межі виживання і, як ніколи, потребують допомоги небайдужих людей.

Команда гуманістичного руху UAnimals на своїй сторінці у фейсбуці розповіла, як допомогти притулках під час війни.

1. Переказати гроші. Але спершу треба впевнитися, що притулку потрібні саме гроші, адже, можливо, їм більше потрібна інша допомога, яку ви могли б надати. Також варто уважно прочитати, куди саме і через які системи ці гроші переказувати.

2. Привезти їжу, воду, ліки та інше, що може знадобитися для притулку (це варто уточнити в кожному притулку окремо). Утім, потрібно бути обережними, якщо притулок розташований у "гарячій точці" чи шлях лежить через неї.

3. Багато притулків нині внаслідок обстрілів і пожеж могли залишитися без вольєрів, кліток, електрики тощо. Якщо ви можете привезти будівельні або інші матеріали, полагодити електрику та водопостачання – то зробіть це. Тільки, знову ж таки, будьте обережні, якщо притулок у "гарячій точці" чи шлях лежить через неї.

4. Інформаційна допомога: ви можете писати в соцмережах, що притулкам потрібна допомога, особливо якщо ви живете за кордоном - першочергово потрібен зелений коридор для евакуації людей, тварин і для гуманітарної допомоги. Залучайте всіх, кого можна, привертайте увагу до цієї проблеми.

5. Нарешті, ви можете взяти тварину з притулку. Так, нині важкі часи, але якщо ви заберете бодай одну тваринку, притулку стане легше прогодувати решту тварин, а ви натомість отримаєте вірного друга.

Раніше ЕкоПолітика писала про шість практичних порад, як допомогти бездомним тваринам вижити під час війни.

Нагадаємо також, що в селі Демидів Вишгородського району, неподалік Києва, зоологічний парк "XII Місяців" украй потребує допомоги. Співробітники зоопарку просять про дизель, бо наближається холод і тварини починають гинути.

Читайте також
Українці перевозитимуть своїх улюбленців у потягах за новими правилами
Українці перевозитимуть своїх улюбленців у потягах за новими правилами

Вони покликані врахувати інтереси як власників тварин, так і всіх, хто з різних причин уникає контакту з ними

Українські кити-білухи стали переселенцями в Іспанії. Відео
Українські кити-білухи стали переселенцями в Іспанії. Відео

Їхня дорога до Валенсії тривала 36 годин

В Україні суттєво збільшилася чисельність лосів 
В Україні суттєво збільшилася чисельність лосів 

Вчені розповіли про позитивну динаміку зростання популяцій