Пожежа на Київщині: активістка показала наслідки підпалів сухостою. Відео

Пожежа на Київщині: активістка показала наслідки підпалів сухостою. Відео

Олекса Франко

Потрібно посилити відповідальність за спалювання трави, переконана Леся Москаленко

У селі Обухівського району Київської області в екосистемі виникла пожежа — горіли молоді дерева і трава.

Ймовірною причиною пожежі є зумисний підпал, вважає активістка Леся Москаленко, яка поділилася знятим відео та фото випадку на своїй сторінці у Facebook.

"Ну ось. Перша пожежа сезону. І знову ходимо по колу. Дим, сморід, дзвонимо в сільраду. Там кажуть: знаємо, вже викликали.
Хапаємо лопати й біжимо туди, звідки дим. У диму на гору здираються червоні, захекані пожежники. Інакше з нашим ландшафтом ніяк. Машини безпорадно стоять внизу на дорозі. Село в диму", — описала пожежу активістка.

На її переконання, пожежа, найімовірніше, виникла внаслідок зумисного підпалу в багатьох місцях одразу. Згоріли молоді дуби, пташині гнізда, первоцвіти, мурашники — така заподіяна шкода природі.

Москаленко впевнена, що потрібно посилити відповідальність за спалювання трави.

"У цьому питанні потрібні радикальні дії. Посилити відповідальність з 300 до 500 гривень штрафу — це до с*аки. Треба аж до посадки за ґрати років на три. І конфіскацію майна для відшкодування збитків, завданих державі та природі. І відчутну грошову допомогу і медаль кожному, хто героїчно впіймає палія. А дрони, патрулювання, облави, повірте, люди самі вже організують", — зазначила активістка.

facebook.com/lesya.moskalenko

Як повідомлялося раніше, в Україні запустили масштабну інформаційну кампанію проти спалювання листя.

Напередодні ЕкоПолітика розбиралася у своєму матеріалі, як можна змінити ситуацію, що загрожує та чи можуть багатотисячні штрафи зупинити паліїв.

Читайте також
Аграрії палять траву на полях, а горять ліси. Чому лісівники посилюють протипожежні заходи
Аграрії палять траву на полях, а горять ліси. Чому лісівники посилюють протипожежні заходи

Лісівники вимушені тушити поля, щоб вогонь не дістався дерев

Криза у водній галузі України: експерти наголошують на необхідності реформ
Криза у водній галузі України: експерти наголошують на необхідності реформ

Екологи закликають до створення єдиного органу, який виконував би водогосподарську функцію

Понад 2000 пожеж вирувало в українських екосистемах з початку року
Понад 2000 пожеж вирувало в українських екосистемах з початку року

За спалювання сухої рослинності українцям загрожує штраф від 3060 до 6120 грн

Лише 850 грн за зрубане дерево. Експерти розповіли, чому штрафи не працюють
Лише 850 грн за зрубане дерево. Експерти розповіли, чому штрафи не працюють

Активісти закликають збільшити штрафи та встановити кримінальну відповідальність за порушення