У Києві здійснили заміри якості повітря. Результати показали перевищення вмісту завислих речовин, формальдегіду та діоксиду азоту.
Найбрудніше повітря у столиці зафіксували на проспекті Перемоги та вул. Семена Скляренка. Там концентрації діоксиду азоту перевищили норму в 5,4-5,7 раза, повідомляє пресслужба Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.
За даними спостережень обсерваторії, у період із 11 до 17 травня в повітрі Києва зафіксували перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДКс.д.) за середньодобовим вмістом:
– завислих речовин
- у 1,1-1,2 раза на проспекті Перемоги (район метро Святошин), площах Бессарабській і Перемоги, вулицях Каунаській та Семена Скляренка;
– діоксиду азоту
- у 5,4-5,7 раза – на площі Перемоги та вулиці Семена Скляренка;
- у 4,5-4,6 раза – на вулиці Каунаській, бульварі Лесі Українки;
- у 2,7-3,8 раза – на всіх інших постах міста, за винятком проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчику обсерваторії), де перевищень не зафіксовано;
– формальдегіду
- у 2,0-2,6 раза – на проспекті Перемоги, площах Бессарабській, Деміївській, Перемоги, бульварі Лесі Українки, вулицях Олександра Довженка, Каунаській;
- у 1,0-1,9 раза – на інших постах спостережень.
Загалом на 16 стаціонарних постах обсерваторії відібрали та проаналізували 1639 проб повітря.
Водночас Український гідрометцентр на найближчі дні прогнозує метеорологічні умови, які не сприятимуть накопиченню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що, на думку експертів, однією з головних причин забруднення повітря в Україні є автотранспорт.
Тим часом президент Володимир Зеленський підписав закони про внесення змін до Податкового та Митного кодексів щодо пільгового розмитнення автомобілів на європейських номерах.
Зі свого боку, економіст і народний депутат Олександр Маріковський вважає, що для поліпшення якості повітря в Києві потрібно обмежити в’їзд автомобілів із вихлопами.