Сумарна потужність ВДЕ-електростанцій перевищила 3000 ГВт, а їхня частка в загальній встановленій потужності світової енергосистеми зросла за рік із 36,6% до 38,3%.
Такі дані повідомило Міжнародне агентство з відновлюваних джерел енергії (IRENA), яке 11 квітня опублікувало щорічну статистичну збірку щодо встановленої потужності відновлюваної енергетики у світі – Renewable Capacity Statistics 2022.
Згідно зі звітом, у 2021 році потужності електростанцій, що працюють на основі відновлюваних джерел енергії, зросли на 257 ГВт.
Переважна частина нових потужностей ВДЕ (88%) – це сонячні та вітряні електростанції. Сонячна та вітряна генерація поступово стають найбільшими секторами світової електроенергетики.
За версією IRENA, сонячна енергетика зросла на рекордні 133 ГВт, вітряна – на 93 ГВт. Тож у 2021 році частка сонячної та вітряної генерації у виробництві світової електроенергії вперше перевищила 10% і досягла 10,3%.
Водночас потужності гідроенергетики у світі торік зросли на 19 ГВт, а біоенергетики – на 10 ГВт.
Як стверджує агентство, частка ВДЕ у прирості потужності генерацій у світі за 2021 рік становила 81%.
Зазначається також, що 60% нових потужностей ВДЕ введено в експлуатацію в Азії.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, експерти Міжнародного агентства з відновлюваної енергетики (IRENA) закликали уряди пришвидшити енергетичний перехід для подолання глобальної енергетичної та кліматичної кризи.