У Рівному в озері парку Молоді масово загинула риба – мальок чебачка амурського. Тепер хижі риби водойми, такі як окуні та щуки, залишились без кормової бази.
Мор риби на озері помітили місцеві жителі уранці 4 січня, повідомляє Суспільне.
Ймовірною причиною мору еколог Василь Черенков вважає нестачу кисню у воді, адже ця риба була звезена з басейну річки Амур і потребує більше кисню, ніж місцеві види.
Він пояснив, що чебачок амурський дуже “плодючий” вид. Риб була надмірна кількість і їм не вистачило кисню.
“Зазвичай, коли стає крига, рівень води під кригою падає, і утворюється повітряна подушка, якої вистачає, щоб риба жила. А коли часті відлиги рівень води під кригою підіймається й подушки не стає”, – пояснив Черенков.
Також в озері багато мулу, бактерії з якого споживають кисень.
До озера 4 січня виїхали представники рибоохоронного патруля.
Головний державний інспектор Юрій Мініч причиною мору також вважає брак кисню через лід. Воду з озера не перевіряли.
"Ми повідомляємо екологічну інспекцію, міську раду для встановлення мотопомп, щоб покращити кисень у воді, тобто провести аерацію. Будемо складати акт про загибель водних біоресурсів", – коментує Юрій Мініч.
Він наголосив на потребні прорубувати лунки й ставити снопи, аби ті не замерзали щоб мор не повторився. А мотопомпу мали встановити до того, як на озері з'явився лід.
Майстер бригади №4 міського Тресту зеленого господарства Володимир Онопрійчук розповів, що 1 січня обходив озеро і загиблої риби ще не було. Він припускає, що мор міг викликати дощ, який змив з доріг небезпечні речовини в озеро.
Також Онопрійчук пояснив, що прорубувати лунки було небезпечно для працівників через тонкий лід.
Комунальники планують прибрати озеро протягом 4-5 січня.
Еколог Черенков припустив, що риба гинутиме і надалі навіть якщо їй додати кисню. Адже чебачок амурський активно розмножуватиметься і йому все одно не вистачатиме кисню.
Нагадаємо, на Вінниччині з невстановлених причин загинула майже сотня лебедів. Трупи птахів лежать у воді і їх клюють ворони.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Буковині обміліло "Лебедине озеро", де зимують птахи.