У Білоозерському національному парку з’явилися нові незаконні рубки одразу у 6 кварталах.
Їх виявили активісти Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ) та повідомили про це у Facebook.
Вони заявили, що “чорні лісоруби” знесли дуби у кварталах 69 та 71, а також сосни у кварталах 114, 115, 124 та 125.
Активісти нагадали, що за матеріалами КЕКЦ правоохоронці цьогоріч вже відкрили 3 кримінальні справи щодо правопорушень, до яких можуть бути причетні посадовці Білоозерського національного парку. Дві з них – за фактами незаконних рубок та ще одна – за фактом незаконного вирощування сої на території об’єкта природно-заповідного фонду.
У КЕКЦ пов’язують проблеми з дотриманням природоохоронного режиму як із керівництвом парку, так і з його підпорядкуванням, адже “Білоозерський” підпорядкований Державному управлінню справами Офісу президента України (ДУС).
“ДУСя не є природоохоронним органом, а органом господарським, і тому зовсім не зацікавлена в охороні унікальних вікових лісів парку”, – переконані активісти.
На їхню думку, парк треба передати у підпорядкування Міндовкілля.
У середині травня ЕкоПолітика розповідала, що екоактивісти КЕКЦ б’ють на сполох через масову незаконну рубку вікових дубів на території “Білоозерського”. Вони припускали, що це або справа рук окремої банди лісників, що кришується керівництвом парку, або взагалі безпосередньо керівництва парку.
Через місяць, у червні, волонтери КЕКЦ разом зі слідчими поліції знайшли у заповідній зоні національного парку “Білоозерський” 20 зрубаних вікових дубів. Екоактивісти розповідають, що після цього Бориспільська прокуратура за цим фактом відкрила кримінальну справу, а директор парку, злякавшись, звільнився.
За інформацією КЕКЦ, наразі парком керує перший заступник директора Михайло Маргітич, при якому незаконні рубки у парку продовжуються.
А у середині листопада екоактивісти заявили, що на території “Білоозерського” на 20 га невідомі особи незаконно вирощують сою.