Попит на електромобілі в Україні у червні зріс на 35%

Попит на електромобілі в Україні у червні зріс на 35% shutterstock

Ганна Велика

Проте частка нових авто залишилася невисокою

У червні 2024 року автопарк українських автомобілістів збільшився на майже 4,2 тис. авто з нульовими викидами. Ця цифра на 35% вища за аналогічний показник у 2023 році.

Такі дані опублікував портал “Укравтопром”.

Основну частку зареєстрованих за місяць автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV) становили легкові авто – 4079 шт. Із них нових – 784 шт., уживаних – 3295 шт.

Частка нових електромобілів порівняно з минулим роком не змінилася і склала 19%.

Серед 119 комерційних електромобілів новими були лише 8 авто.

Загалом за перше півріччя 2024 року першу реєстрацію в Україні пройшли понад 24,4 тис. авто на акумуляторних джерелах живлення. 20% із них – це нові електромобілі та 80% – вживані.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що у травні українці почали купувати ще більше електромобілів. Тоді загалом зареєстрували 4113 електромобіля, що трохи більше, аніж у червні. Серед них переважали легкові авто – 4025 шт. (нових – 647 шт., уживаних – 3378 шт.). Порівняно з червнем, кількість нових авто була меншою на 18%. 88 електромобілів у травні зареєстрували як комерційні. Це менше, ніж у червні на 31 авто.

Читайте також
Хостели для комах-запилювачів: у Київській області встановили особливі прихистки для бджіл
Хостели для комах-запилювачів: у Київській області встановили особливі прихистки для бджіл

У планах – створити пів сотні локацій, де зможуть оселитися бджоли та оси

В Україні вимагають заборонити полювання на диких тварин
В Україні вимагають заборонити полювання на диких тварин

Активісти вважають це злочином проти природи, яка й без того страждає через війну

Пошкоджений війною ліс — вирубати: ці та інші норми нової постанови уряду
Пошкоджений війною ліс — вирубати: ці та інші норми нової постанови уряду

Під час війни вирубані під час санітарних рубок дерева не будуть зараховувати до ліміту лісосіки

Україна вперше увійшла до лідерів Європи з розвитку систем накопичення енергії
Україна вперше увійшла до лідерів Європи з розвитку систем накопичення енергії

Країна за 2025 рік додала близько 3 ГВт*год потужності акумуляторів