Польща допоможе Україні запровадити найкращі довкіллєві практики Unian

Польща допоможе Україні запровадити найкращі довкіллєві практики

Олена Яценьо

Взаємодія із Польщею допоможе Україні прискорити впровадження європейських директив

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець спільно з міністеркою клімату та навколишнього середовища Польщі Анною Москвою уклали Меморандум про посилення співпраці у сфері захисту довкілля.

Вони домовилися про обмін досвідом між нашими державами у сфері захисту довкілля, повідомила пресслужба Міндовкілля.

Як зазначили в міністерстві, польські колеги вже пройшли шлях трансформацій сфери захисту довкілля. Тепер Україна зможе перейняти їхній досвід.

"З польськими колегами ми домовилися синхронізувати наші центральні органи виконавчої влади там, де маємо спільні ідеї та компетенції. Для України це — трансформація екологічної політики, нові ініціативи й нові практики. Для Польщі — можливість отримати досвід роботи у кризовий для довкілля час. Для обох країн — можливість покращити кліматичну політику, ведення лісового господарства, управління надрами, водними ресурсами, удосконалити державний екологічний контроль", — сказав міністр Руслан Стрілець.

У Міндовкілля зауважили, що польський досвід реформування лісового господарства є одним із найуспішніших у Європі, а система лісового господарства Республіки Польща є прикладом сталого управління державними лісами.

До того ж раніше Україна спільно з Польщею вже успішно втілювали проєкти зі збереження зубрів, рідкісних видів птахів, які перебувають під загрозою глобального зникнення.

Зазначається, що взаємодія із Польщею допоможе Україні прискорити впровадження європейських директив і стати на шлях інтеграції до ЄС наших довкіллєвих політик, щоб якнайшвидше запровадити перехід до ключових зелених трансформацій.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що Яворівський національний природний парк отримав гуманітарну допомогу для біженців від Розточанського національного парку Польщі (Roztoczański Park Narodowy).

Нагадаємо також, що в польському місті Сувалки (Підляське воєводство) понад 30 біженок з України прибрали міський парк і бульвари — так вони вирішили віддячити полякам за прихисток.

Читайте також
Екокомітет підтримав створення системи моніторингу довкілля
Екокомітет підтримав створення системи моніторингу довкілля

Надані зауваження опрацьовують для врахування до другого читання.

Екологічна безпека України: цілі, проблеми та шляхи розв'язання
Екологічна безпека України: цілі, проблеми та шляхи розв'язання

Пропозиції до нацплану у сфері екобезпеки напрацьовують понад 200 учасників Робочої групи

Білл Ґейтс заявив, що люди з високим IQ повинні працювати в екологічному бізнесі
Білл Ґейтс заявив, що люди з високим IQ повинні працювати в екологічному бізнесі

За словами підприємця, робочі місця в неекологічних компаніях стали менш престижними

Українців закликають стати супергероями для екології
Українців закликають стати супергероями для екології

Важливо поширювати екологічну інформацію серед друзів та знайомих