Поліська ТЕС і Сіверська ТЕЦ змінили власника: названо причину facebook.com/clearenergyltd/

Поліська ТЕС і Сіверська ТЕЦ змінили власника: названо причину

Олена Яценьо

Енергооб’єкти мали вийти на планові показники генерації енергії у 2020-2021 роках

Два великих об’єкти ВДЕ-генерації, Поліська ТЕС (м. Овруч) та Сіверська ТЕЦ (м. Славутич), перейшли під керівництво лідера реалізації біоенергетичних проєктів України – групи компаній "Кліар Енерджі".

Причиною стала неспроможність компанії "Укртепло" вивести станції на планові показники видачі енергії, йдеться
в пресрелізі компанії "Кліар Енерджі" на фейсбук-сторінці.

"Восени 2021 року група компаній "Кліар Енерджі" продовжила підготовку запуску двох великих, однак незавершених енергооб’єктів: Поліської ТЕС у м. Овруч (планова потужність – 5,9 МВт*год) і Сіверської ТЕЦ у м. Славутич (планова потужність – 12,5 МВт*год)", – сказано на сторінці "Кліар Енерджі" в соцмережі.

Спершу будівництвом і запуском об’єктів займалась компанія "Укртепло". У 2017 році почалося будівництво Сіверської ТЕЦ у м. Славутич, а 2018 року – Поліської ТЕС у м. Овруч. Згідно з планами, енергооб’єкти мали вийти на планові показники генерації енергії у 2020 та 2021 роках відповідно.

Проте, попри багатомільйонні інвестиції (тільки в забудову Поліської ТЕС було інвестовано понад 10 млн євро), компанія "Укртепло" не змогла закінчити роботи в зазначений термін. Об’єкти на території станцій добудували тільки частково, а обіцянки адміністраціям міст Славутича та Овруча "підвищити інвестиційну привабливість регіонів та створити "магніти" для залучення нових бізнес-проєктів" залишилися невиконаними.

Група компаній "Кліар Енерджі" була вимушена взяти Поліську ТЕС і Сіверську ТЕЦ під своє управління, щоб не допустити руйнування енергетичних об’єктів, зберегти вже вкладені інвестиції, а також виконати зобов’язання перед мешканцями Овруча й Славутича. Головними причинами переходу об’єктів під керівництво саме "Кліар Енерджі" стали: сильний інженерний склад групи, достатні інвестиційні можливості, а також великий успішний досвід будівництва, запуску та експлуатації масштабних проєктів у галузі ВДЕ-енергетики.

"Ми з великою обережністю брали на себе відповідальність за доведення працездатності до планових показників Сіверської ТЕЦ і Поліської ТЕС. Це, безумовно, складні інженерні проєкти, які можливо запустити в експлуатацію лише команді досвідчених фахівців. А ми навчились справлятися з кризами навіть національного масштабу, тож вважаємо своїм обов’язком підтримати важливі для України проєкти "зеленої" енергетики й зберегти вкладення інвесторів, – заявив генеральний директор групи компаній "Кліар Енерджі" Андрій Гріненко. – Доведення працездатності станцій до планових показників дасть змогу всій країні рухатися в рамках загальноєвропейського вектора Green Deal, а також залучати національних і іноземних інвесторів для розвитку нових енергопроєктів".

Нині група компаній "Кліар Енерджі" проводить повний технічний і фінансовий аудит отриманих в управління станцій. Тільки після цього оголосять терміни остаточного завершення проєкту. На думку фахівців "Кліар Енерджі", доведення працездатності Поліської ТЕС і Сіверської ТЕЦ до планових показників допоможе збалансувати енергосистему України, підвищить інвестиційну привабливість регіонів, а також прискорить процес відмови від викопних джерел енергії на користь відновлюваних, тобто посприяє підтримці загальноєвропейської тенденції Green Deal.

Довідка. У проєктному портфелі "Кліар Енерджі" десятки реалізованих "з нуля" енергооб’єктів на біопаливі. Наприклад, у 2016 році було створено й здано в експлуатацію еталонну Корюківську ТЕС (м. Корюківка, Чернігівська обл.) на трісці потужністю 4 МВт. У 2020 році під управлінням "Кліар Енерджі" запущено експериментальну Чернігівську генеруючу компанію (м. Чернігів), яка генерує електрику за допомогою газифікації деревини. Останній об’єкт за свою інноваційність, а також позитивний вплив на довкілля, відзначили нагородою від Професійної асоціації екологів України.

Уже сьогодні Група компаній "Кліар Енерджі" є флагманом ринку біоенергетики України (18 створених і активних об’єктів ВДЕ-енергетики), а з повноцінним запуском Поліської ТЕС і Сіверської ТЕЦ "Кліар Енерджі" стане національним лідером генерації електроенергії на біомасі із загальною потужністю генерації понад 40 МВт*год.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що в місті Овруч Житомирської області група компаній "Укртепло", яка спеціалізується на проєктах у сфері біоенергетики, ввела в експлуатацію Поліську теплоелектростанцію, що працює на біомасі.

Читайте також
У Литві винайшли прозорі сонячні панелі з річною потужністю 180 МВт
У Литві винайшли прозорі сонячні панелі з річною потужністю 180 МВт

М40 ефективно працює при температурі від -40 до 85 градусів Цельсія

У Швейцарії на житлові будинки встановили унікальні сонячні панелі
У Швейцарії на житлові будинки встановили унікальні сонячні панелі

Панелі працюють на інфрачервоному світлі і повністю забезпечують жителів зелено. енергією

"Нафтогаз" очікує мати 1 ГВт ВДЕ-генерації до 2030 року
"Нафтогаз" очікує мати 1 ГВт ВДЕ-генерації до 2030 року

Для цього компанія має намір залучити майже $1 млрд інвестицій

Україна і світ мають припинити фінансування проєктів в області викопного палива – дослідження
Україна і світ мають припинити фінансування проєктів в області викопного палива – дослідження

До 2030 року повинні утричі збільшитися глобальні інвестиції у відновлювану енергетику (ВДЕ)