В акваторії Чорного моря, зокрема у бухтах Севастополя та на інших узбережжях окупованого Криму, у квітні зареєстрували понад 77 загиблих дельфінів.
Ще близько 25 загиблих дельфінів з ознаками уражень від військових сонарів знайшли біля Новоросійська, Сочі, Геленджика та Анапи, повідомив біолог, еколог з національного природного парку "Тузлівські лимани" Іван Русєв у Facebook.
Він підкреслив, що у північно-західній частині Чорного моря, тобто біля Одещини та острова Зміїний, у квітні загиблих дельфінів не знаходили. Навпаки – неодноразово зустрічали їх грайливими та живими.
Русєв розповів, що серед загиблих у Криму дельфінів найбільше було афалінів, хоча у 2022 році частіше знаходили азовок та білобочок.
Він додав, що якщо лише кількість зареєстрованих загиблих дельфінів вже перевищила 100 особин, то фактична кількість загиблих сягає понад 1000.
“Це є підтвердженням того факту, що активність ворожих субмарин і надводних човнів у той частині Чорного моря біля Криму та Новоросійську – є головним фактором продовження загибелі рідкісних чорноморських тварин зараз у воєнному квітні 2023 року. Про активність ворожої морської техніки останніми тижнями попереджали також в ОК "Південь". Вони попереджали про високу ракетну загрозу носіїв “Калібрів” і авіацію”, – підкреслив біолог.
Нагадаємо, на Одещині співробітники нацпарку "Тузлівські лимани” помітили в акваторії Чорного моря зграю дельфінів-афалінів. Це перші дельфіни, які, попри війну, повернулися після зимівлі.
Раніше ЕкоПолітика поспілкувалася з екологом, доктором біологічних наук Іваном Русєвим. Він розповів, що за рік війни в Україні загинуло близько трьох тисяч дельфінів, а, загалом, у Чорному морі — 50 тисяч.