Після резонансу в ЗМІ у Дніпрі почали ліквідовувати острів зі сміття. Фото та відео

Після резонансу в ЗМІ у Дніпрі почали ліквідовувати острів зі сміття. Фото та відео

Олена Яценьо

Раніше екологи застерегли, що острів може становити серйозну екологічну безпеку

У Дніпрі почали ліквідовувати острів, який утворився посеред річки через відходи й каналізаційні стоки.

Баржу з краном біля нього помітили 29 вересня, повідомляє "Інформатор".

Йдеться про штучну ділянку суші, яка з'явилася поблизу Січеславської Набережної в місці, де в річку впадає каналізаційний колектор. Поруч також розташований популярний міський ресторан на воді.

Відомо, що "сміттєвий" острів почав тривожити місцевих жителів ще зо два роки тому. Як повідомили журналісти, з 2019 року він збільшився вдвічі. Та тільки зараз, після публікацій у пресі та численних скарг містян, урешті зайнялися його ліквідацією.

Зазначається, що острівець повністю складається зі сміття. Ймовірно, він утворився через відходи кафе й викиди з каналізаційної труби, які містять глину.

Раніше екологи застерегли, що таке утворення на річці може становити серйозну екологічну безпеку, зокрема отруювати рибу й воду навколо. Відповідно, біля нього небезпечно перебувати, а тим паче – ловити рибу й купатися неподалік.

За словами біолога Григорія Шматкова, до цієї ситуації призвели діяльність людини та безвідповідальність містян. Водночас він наголосив, що острів треба негайно ліквідувати, поки він не став ще більшим.

Відтак на місці запрацювала техніка, яка прибирає землю не лише з острівця, але й навколо.

Як повідомляла ЕкоПолітика, доктор біологічних наук Григорій Шматков розповів про причину появи та ймовірну небезпеку "острівця" у Дніпрі.