Підрядник зривав будівництво заводу з переробки сміття. Львів розірвав контракт

Підрядник зривав будівництво заводу з переробки сміття. Львів розірвав контракт Пресслужба Львівської міської ради
Марія Семенова

Поки невідомо, коли завод нарешті запрацює. Про це обіцяють повідомити додатково

Польський підрядник Control Process S.A. системно не виконував умови контракту із будівництва комплексу механіко-біологічної переробки твердих побутових відходів у Львові. Через відмову від окремих робіт, недопуск решти підрядників та інші порушення КП "Зелене місто" надіслало виконавцю повідомлення про розірвання контракту.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Всі підстави для розірвання контракту підтверджені документально і, за словами представників КП, є істотними.

"У зв'язку з систематичним невиконанням компанією Control Process S.A. своїх зобов’язань, а також у зв’язку з невиконанням приписів FIDIC-інженера і нереагуванням на дані зауваження ми прийняли рішення розірвати угоду з даним підрядником", – пояснив Олександр Єгоров, директор ЛКП "Зелене місто".

Невиконані умови

В адміністрації Львова повідомили, що вимоги усунути порушення контракту підрядник неодноразово отримував протягом 2025 року.

Зокрема, підрядник не тільки відмовився передати замовнику проєктну документацію, а й навіть не завершив її виготовлення. Також виконавець не доставив частину устаткування, яке було придбане за фінансування Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P).

Польська компанія відмовлялася виконувати окремі роботи із погоджених раніше та блокувала доступ іншого підрядника, який відповідав за підключення комплексу до зовнішньої електромережі.

Після направлення повідомлення розірвання контракту набуде чинності за 14 днів. Такі умови фіксує договір.

Про те, коли все ж добудують та запустять у роботу львівський сміттєпереробний завод, в адміністрації обіцяють повідомити окремо.


ЕкоПолітика нагадує, що строки будівництва заводу постійно зміщувалися. У квітні 2023 року мер Львова Андрій Садовий заявляв, що вже на кінець року сміттєпереробний комплекс добудують. На початку липня того ж року готовність становила 37,7%, а в серпні 2024 року – 65%.

Вже у вересні 2024 року через порушення з боку підрядника будівництво зупиняли, проте у листопаді пролунали чергові обіцянки – до 30 серпня 2025 року здати його в експлуатацію з усіма пусконалагоджувальними процесами.

Читайте також
Флот дронів-прибиральників чиститиме європейські моря від сміття
Флот дронів-прибиральників чиститиме європейські моря від сміття

Підводні дрони можуть розрізняти сміття та вже витягали шини, огорожі та навіть частини кораблів

Як і навіщо сортувати сміття: простий крок, щоб допомогти довкіллю
Як і навіщо сортувати сміття: простий крок, щоб допомогти довкіллю

Краще розпочинати з одного типу відходів, а згодом додавати до нього й інші види

Березневий графік стоянок екобуса у Львові, Хмельницькому та Полтаві
Березневий графік стоянок екобуса у Львові, Хмельницькому та Полтаві

Жителі можуть безкоштовно здати відходи, які не можна викидати у звичайний смітник