Підприємство на Харківщині зобов'язали сплатити 1 млн грн штрафу за забруднення повітря shutterstock.com

Підприємство на Харківщині зобов'язали сплатити 1 млн грн штрафу за забруднення повітря

Олена Яценьо

Компанія здійснювала наднормативні викиди шкідливих речовин без дозвільних документів

У Харківській області суди двох інстанцій зобов’язали приватну компанію, яка надає послуги з постачання тепла та гарячої води, відшкодувати завдані довкіллю збитки внаслідок забруднення повітря.

Підприємство зобов'язане сплатити майже 1 млн грн штрафу, повідомила пресслужба прокуратури Харківської області.

Йдеться про товариство з обмеженою відповідальністю, яке здійснює діяльність із постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря на території Краснокутського та Дворічанського районів Харківщини.

За даними прокуратури, підприємство впродовж восьми місяців без будь-яких дозволів викидало в повітря забруднювальні речовини, вміст яких перевищував норму.

"У результаті власної господарської діяльності в період із серпня 2017 року по квітень 2018 року самовільно здійснювалися викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря без спеціального дозволу, що свідчить про порушення ст. ст. 10, 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря"", — сказано в повідомленні пресслужби.

Вказаний факт зафіксувала Державна екологічна інспекція в Харківській області за результатами проведення перевірки.

Було встановлено, що незаконні дії завдали державі шкоду в сумі майже 1 млн грн.

"Завдяки послідовній позиції Харківської обласної прокуратури рішенням господарського суду Харківської області від 1 квітня 2021 року позов задоволено в повному обсязі, яке залишено без змін постановою Східного апеляційного господарського суду від 26 серпня 2021 року", — додали в обласній прокуратурі.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що Кабінет міністрів України підтримав подання до Верховної Ради законопроєкту "Про екологічне страхування", який передбачає створення Бюро екологічного страхування.

Згідно з проєктом закону, вводиться обов'язкове екологічне страхування для 14 000 підприємств, діяльність яких має високий ступінь екологічного ризику.

Читайте також
Водоканал у Житомирі забруднив нечистотами річку на 23 млн грн
Водоканал у Житомирі забруднив нечистотами річку на 23 млн грн

Потрапляння нечистот у річку спричинило масову загибель риби

В екоінспекції роз'яснили, як карають за підпал сухостою
В екоінспекції роз'яснили, як карають за підпал сухостою

Випалювання рослинності шкодить довкіллю та становить загрозу для здоров’я людей