Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів провело інтерактивний тренінг для представників бізнесу щодо подання декларації про відходи за оновленими правилами.
До 20 лютого переважна більшість компаній в України має подати ці декларації у режимі peopleless, тобто без участі чиновників, повідомляє Міндовкілля у Facebook.
Зазначається, що раніше такі декларації подавали близько 15 тисяч компаній. Однак за новими нормами звітувати про утворені відходи мають:
- утворювачі або власники відходів, діяльність яких призводить до утворення небезпечних відходів;
- власники відходів, що не є небезпечними, річний обсяг утворення яких перевищує 50 тонн (близько 2-6 вантажівок сміття);
- підприємства, які здійснюють операції з оброблення відходів.
“Таке нововведення значно спростить процедуру подання декларації в майбутньому, але зараз у користувачів виникає безліч запитань”, – сказала директорка департаменту цифрової трансформації, електронних публічних послуг та управління відходами Міндовкілля Євгенія Попович.
Вона пояснила, що для розробки сервісу використовували досвід різних країн, де чиновники беруть принаймні мінімальну участь у поданні та обробці декларацій.
“Український же сервіс повністю автоматизований, а відтак розробники повинні передбачити в роботі системи безліч нюансів”, – підкреслила Попович.
Зазначається, що тренінг відвідали понад 500 учасників. Їм розповіли про загальні правила користування сервісом:
– Створення записів в особистому кабінеті:
- поради щодо реєстрації виробничих майданчиків;
- визначення виду відходів;
– Передача прав довіреним особам:
- практичні вказівки щодо передачі права на подання декларації;
– Подання конкретної інформації:
- основні вимоги для успішного подання інформації;
- аспекти, які потрібно враховувати при внесенні даних в декларацію;
- процедура підписання та перевірки коректності заповнення.
У повідомленні додали, що на тренінгу також розібрали низку індивідуальних ситуацій. Наприклад, як декларувати ґрунт, який утворився під час днопоглиблюючих робіт, або використаний спецодяг підприємств.
Переглянути весь тренінг можна у записі за посиланням.
Нагадаємо, у серпні Кабінет міністрів схвалив зміни до Порядку подання декларації про відходи, які посилять контроль за утворенням та переміщенням відходів. Відтепер такі декларації подаватиме переважна більшість компаній у країні.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, українських підприємців закликали підготуватися до змін, що несе Закон №2320-IX "Про управління відходами", зокрема провести декілька попередніх етапів.