Розтин риб і качок, яких мертвими знайшли на Горіхуватських ставках у Голосіївському парку Києва, показав, що вони загинули від високого вмісту ртуті у воді.
Такі результати дослідження оприлюднила Державна екологічна інспекція столичного округу на своїй сторінці у Facebook.
Нагадаємо, що для проведення дослідження фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві відібрали проби води та тушки качок. У результаті підтвердилися припущення, що причиною масової загибелі риб і птахів у Голосієві став вплив хімічної речовини — нею виявилася ртуть.
Було встановлено, що пестицидів немає. Натомість під час проведення досліджень щодо наявності токсичних елементів виявили перевищення вмісту ртуті (0,04 мг/кг).
КП УЗН Голосіївського району подало заяву до правоохоронних органів щодо ситуації із замором риби і птахів.
Як ртуть опинилася у воді — невідомо. Припустили, що вона потрапила у водойму з дощем — у районі є сміттєзвалища, куди могли викинути небезпечну речовину.
Як писала ЕкоПолітика раніше, мор риби та птахів виявили у ставку № 3, який розташований біля дитячого майданчика. 21 липня екоактивісти витягли з води майже 20 кілограмів мертвої риби та 10 загиблих качок. Тих птахів, які вижили, волонтери відвезли на лікування.