Організація Circle Economy опублікувала свій щорічний звіт щодо стану циркулярної економіки у світі – Circularity Gap Report 2021. В ньому зібрано аналіз за минулий — 2020 рік.
Він опублікований на сайті організації (щоб переглянути звіт англійською мовою, доскрольте до кінця сторінки).
Зважаючи на коронавірусну кризу, яка настала у 2020-му, оцінку прогресу в побудові економіки замкнутого циклу не проводили. Замість цього автори звіту зосередились на взаємозв’язку циркулярної економіки та зміни клімату.
Головні тези:
- Країнам світу навряд чи вдасться досягнути поставлених кліматичних цілей, якщо вони не змінять лінійну модель економіки.
- Існуючі зобов’язання забезпечать досягнення мети лише на 15%.
- Циркулярна економіка може забезпечити решту 85%, якщо уряди інтегрують плани з її побудови у свої кліматичні зобов’язання.
Для стримання глобального потепління на рівні 2 °C до 2032 року потрібно, щоб принаймні 17% світової економіки працювали за циркулярною моделлю. Минулого року ця цифра становила 8,6%, і продовжувала падати. Щоб розвернути негативний тренд і додати ще 8,4%, знадобляться об’єднані зусилля всіх країн.
"І хоча зараз світ переживає кризу, в неї є один плюс – можливість почати відбудовувати глобальну економіку вже за новими, циркулярними принципами", — вважають автори звіту.
Як повідомляла ЕкоПолітика, дві третини жителів планети переконані, що зміни клімату становлять серйозну загрозу для всього людства та є справжньою "надзвичайною ситуацією".