Дослідження енергетичних аналітиків з Cornwall Insight показало, що використання водню для опалення будинків збільшить рахунки за енергію приблизно на 70%.
Вони вважають, що хоча водень відіграє певну роль у декарбонізації, за поточним та прогнозованими витратами використання 100% водневого палива для опалення будинків неекономічно, повідомляє The Guardian.
Дослідження проводили на замовлення благодійної організації з відновлюваної енергетики MCS Foundation.
В матеріалі зазначили, що у Великобританії міністри готові дозволити змішування водню з викопним газом у газових мережах країни, як спосіб скорочення викидів вуглецю від опалення будинків. Вони також розглядають потенційне широкомасштабне впровадження водню для газових котлів у будинках з 2026 року.
Прихильники водню стверджують, що його можна використовувати без необхідної модернізації існуючої у Великобританії мережі газопроводів і газових котлів, які складають переважну більшість систем опалення будинків у більшості частин країни.
В матеріалі наголосили, що використання водню викликає серйозні занепокоєння, і деякі експерти попереджають, що він стикається з технічними труднощами, які можуть виявитися непереборними.
"Опалення воднем з відновлюваних джерел енергії в шість разів менш ефективне, ніж використання тієї ж електроенергії в тепловому насосі. Я не знаю жодного серйозного енергетичного аналітика, не пов’язаного з газовою промисловістю, який би думав, що водневе опалення стане потрібним", – сказав Майкл Лібрайх, голова Liebreich Associates і засновник аналітичної фірми Bloomberg New Energy Finance.
Окрім того, в матеріалі нагадали, що існують різні кольори водню. На відміну від “зеленого” Н2, який виробляють з ВДЕ, “блакитний” водень виробляють з викопного палива. І якщо вуглекислий газ, що утворюється при виробництві, не вловлюється та не зберігається економії викидів не відбувається.
Автори зазначили, що ці занепокоєння були значною мірою заглушені інтенсивним лобіюванням компаній, що займаються викопним паливом, які бачать водень як альтернативне джерело доходу з нібито низьковуглецевими цілями.
За оцінками благодійного фонду MCS, в парламенті Великобританії зараз працює щонайменше 120 оплачуваних лобістів водню. Великі енергетичні компанії, зокрема Shell і BP, а також безліч менших компаній і стартапів просувають водень як екологічне паливо.
В Cornwall Insight спрогнозували, що змішування водню з газом призведе до набагато меншого зростання цін на опалення будинків, приблизно на 5% у короткостроковій перспективі та до 2050 року. Однак це передбачає використання природного газу після того, як Великобританія відійде від викопного палива.
Нагадаємо, розвиток водневого сектору вимагатиме мінімізації витоків Н2, щоб зберегти максимальні кліматичні переваги. Хоча він не має прямого впливу на клімат, його взаємодія з іншими забруднювачами приблизно в 11 разів перевищує вуглекислий газ у 100-річнимому потенціалі глобального потепління.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, нафтогазова компанія Shell планує побудувати в Роттердамі, Нідерланди, найбільший в Європі завод із виробництва “зеленого” водню Holland Hyrdoge, що вироблятиме 60 000 кілограмів водню на день.