Затверджений 27 листопада новий склад Європейської комісії представить стейкхолдерам текст Чистої промислової угоди протягом перших 100 днів своєї роботи.
Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у своїй промові на пленарному засіданні Європейського парламенту щодо нової Колегії комісарів та її програми.
Вона оголосила, що першою великою ініціативою нової Комісії буде Компас конкурентоспроможності, який визначатиме її роботу на решту терміну. Цей Компас буде побудований на трьох стовпах звіту Драгі, якими є інновації, декарбонізація та безпека.
Урсула фон дер Ляєн нагадала про запущений 5 років тому Європейський зелений курс і заявила, що нова Комісія буде дотримуватися курсу на досягнення цілей Europian Green Deal.
Президентка анонсувала оприлюднення Чистої промислової угоди протягом перших 100 днів роботи головного органу виконавчої влади ЄС. Вона зазначила, що над її розробкою працюватиме вся Колегія.
Урсула фон дер Ляєн також представила членів Єврокомісії, які координуватимуть роботу у цьому напрямку:
- Терезу Ріберу Родрігес як першу виконавчу віцепрезидентку з питань чистого, справедливого та конкурентного переходу;
- Стефана Сежурне, який працюватиме на посаді виконавчого віцепрезидента, щоб об'єднати галузеві та внутрішні ринкові виміри;
- Вопке Хукстру, який був ключовим перемовником від ЄС на COP29 і “пропрацьовує шлях до нульового та чистого зростання”;
- Дан Йоргенсен займатиметься питаннями інвестицій у чисту енергетику, зокрема, для заміни імпорту природного газу з росії.
“Разом вони забезпечать вирішення найбільших викликів, що стоять перед нашими компаніями”, – сказала очільниця Єврокомісії.
За словами Урсули фон дер Ляєн, найголовнішим серед перепон, з якими зіткнулися європейські компанії, є високі ціни на енергоносії. Вона нагадала, що ЄС вже багато зробив у відповідь на енергетичний шантаж росії. Тому у планах нового складу Єврокомісії – подальший розвиток та підтримка чистої енергетики. Вона також висловила впевненість, що Палата представників підтримає їх у цьому.
Днями ЕкоПолітика писала про результати, яких ЄС вдалося досягти на кліматичній конференції COP29. Також нагадаємо, що 30 жовтня Європейська Комісія опублікувала проєкт Імплементаційного регламенту Комісії щодо надання повноважень декларантам CBAM.