Одеса опинилась у топ-3 міст України з найбруднішим повітря Shutterstock

Одеса опинилась у топ-3 міст України з найбруднішим повітря

Людмила Гончаренко

Гірша ситуація тільки в Маріуполі і Дніпрі

Одеса разом з регіоном опинилась на третьому місці в країні в антирейтингу міст з найбруднішим повітрям. Інформацію про це озвучили на засідання колегії Одеської обласної державної адміністрації, що відбулась 5 жовтня.

Директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Павло Буланович наголосив, що при середньому загальнодержавному значенні індексу забруднення атмосфери на рівні 7,7 місто Одеса (ІЗА=13,6) входить до трійки міст з найгіршими показниками  – після міст Маріуполь та Дніпро (14,8 та 16,4 відповідно), тобто ситуація є значно гіршою, ніж у Запоріжжі (8,0), Києві (9,1), Херсоні (9,8), Кривому Розі (11,8) та Миколаєві (13,0).

Серед причин такої несприятливої ситуації Буланович назвав збільшення обсягів викидів від підприємств, зокрема, у 2020-му році у повітряний басейн від них надійшло понад 42,6 тисяч тонн шкідливих речовин, що перевищує на 29% відповідні показники 2019-го року. Експерт зауважив, що загальна кількість підприємств, що впливають на стан атмосферного повітря в Одеській області складає понад 3000 суб’єктів господарювання. 

Окремою суттєвою проблемою є забруднення атмосферного повітря пересувними джерелами (переважно, через викиди автотранспорту). Торік показник забруднення атмосфери від пересування автотранспорту становив 92,4 тис. тонн, додав Буланович. Це пояснюється значним збільшенням автомобільного парку, незадовільним технічним станом автотранспорту через його значний вік, низькою якістю палива при відсутності дієвого контролю за його якістю.

Серед основних рекомендацій, що мають врегулювати та покращити поточну ситуацію у зазначеній сфері директор вищезазначеного Департаменту назвав, зокрема, наступні: 

  • розвиток мережі міського електротранспорту; 
  • збільшення парку електричних й гібридних автомобілів і автобусів; 
  • облаштування майданчиків для відстою автотранспорту з двигунами внутрішнього згоряння за межами міст (з подальшою пересадкою власників на електричний громадський транспорт); 
  • реалізація проєкту "Місто без автомобілів" та інші.

Нагадаємо, раніше ЕкоПолітика писала про те, яке саме джерело забруднення повітря в містах України є найбільшим, на думку екологині Тетяни Тимочко.

Читайте також
Київ накриє хмара чорного смогу: в чому причина високого забруднення повітря
Київ накриє хмара чорного смогу: в чому причина високого забруднення повітря

Така кількість викидів буває тільки в найбрудніших центрах Азії та Африки і у великих мегаполісах

У найбільшому екологічному чат-боті України з'явиться нова функція
У найбільшому екологічному чат-боті України з'явиться нова функція

Першим містом, яке протестує оновлений функціонал, стане Дрогобич

Екологиня назвала найбільше джерело забруднення повітря в містах України
Екологиня назвала найбільше джерело забруднення повітря в містах України

У Всесвітній організації охорони здоров'я Київ назвали однією з найбільш забруднених столиць світу

16 вересня відзначають Міжнародний день охорони озонового шару
16 вересня відзначають Міжнародний день охорони озонового шару

Кожен може допомогти у збереженні озонового шару