Обстріл Харківського фізико-технічного інституту завдав мільярдних збитків facebook.com/deiukr

Обстріл Харківського фізико-технічного інституту завдав мільярдних збитків

Катерина Бєлоусова

В ННЦ ХФТІ була розміщена дослідна ядерна установка "Джерело нейтронів"

У Харкові обстріл російськими військами національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" (ННЦ ХФТІ) завдав шкоди довкіллю на суму 14 888 363 745 грн.

Обстріл 20 березня пошкодив будівлю, спричинив засмічення території та пошкодив близько 100 дерев та зелених насаджень, повідомляє Держекоінспекція у Facebook.

Екоінспектори провели обстеження даної території та встановили, що під час обстрілу військовослужбовцями рф було пошкоджено будівлі інституту. Це спричинило засмічення відходами пластику, деревини, чорного і кольорового металів, скла та тканини земельної ділянки площею 256 872 м2  (об’ємом 12 843,6 м3).

Як відомо, у ННЦ ХФТІ була розміщена дослідна ядерна установка "Джерело нейтронів", в активну зону якої завантажено 37 паливних ядерних елементів.

Обстеження здійснювалось спільно із фахівцями спеціалізованої екологічної прокуратури та СБУ в рамках кримінального провадження.

“Наразі на території Харківської області продовжуються запеклі бої. Багато об'єктів інфраструктури, багатоповерхівок та закладів освіти знищено окупантами”, – зазначили в повідомленні.

Фахівці ДЕІ продовжують фіксувати екозлочини та здійснювати розрахунки збитків з метою притягнення ворога до відповідальності.

Нагадаємо, війська рф руйнацією агропромислового комплексу у Харківській області завдали збитків довкіллю на 14,6 мільярда гривень.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, екоінспектори розрахували 30,9 млн гривень збитків від артобстрілу та 2-х авіа нальотів на сільгосппідприємство Харківщини.

Читайте також
Під Харковом виникла екологічна катастрофа. Фото та відео
Під Харковом виникла екологічна катастрофа. Фото та відео

Місцеві жителі почали чути їдкий сморід нечистот

У Харкові річку Уди очистять від 5 тонн сміття. Відео
У Харкові річку Уди очистять від 5 тонн сміття. Відео

З початку установки вже провели 5 очищення, а загальна кількість спійманого сміття склала близько 15 тонн

На Харківщині росіяни знищили агрокомплекс: озвучено мільярдні збитки
На Харківщині росіяни знищили агрокомплекс: озвучено мільярдні збитки

Зафіксовано засмічення землі будівельними й побутовими відходами, а також відходами тваринництва й органічними залишками