Словаччина та ще 11 країн ЄС не подали звіти до Єврокомісії щодо прогресу в досягненні кліматичних цілей та цілей щодо відновлюваної енергетики.
Кінцевого терміну до 15 березня дотрималися лише Фінляндія та Нідерланди, а станом на вівторок, 28 березня, звіти про реалізацію Національного кліматичного та енергетичного плану (NECP) надали 15 країн, повідомляє EURACTIV.
Зазначається, що звіт про хід виконання показує, наскільки держава-член досягає своєї цілі щодо клімату та відновлюваних джерел енергії, і його необхідно надсилати до Європейської комісії кожні два роки.
В Міністерстві економіки Словаччини пояснили, що країна пропустила термін через складність дворічної звітності. А також технічні проблеми під час введення даних у нові інформаційні системи директоратів Єврокомісії з питань енергетики та навколишнього середовища (DG ENER та DG ENVI).
"Відсутні дані будуть доповнені якомога швидше. Ми заздалегідь повідомили Єврокомісію про очікувану часткову затримку", – підкреслили в пресслужбі міністерства, додавши, що звіт опублікують після завершення та перевірки всіх даних та самого звіту.
Зазначається, що інші країни ЄС також відклали надсилання звіту. Окрім NECP, країни-члени повинні подати оновлення своїх національних енергетичних і кліматичних планів до червня 2023 року.
В матеріалі розповіли, що план Словаччини, який вперше був поданий у 2019 році, має бути адаптований до нової кліматичної цілі ЄС. А саме скорочення викидів принаймні на 55% до 2030 року. Ще одне оновлення пов’язане зі стратегією REPowerEU, ухваленою у 2022 році, щоб зменшити залежність блоку від викопного палива з росії.
Зазначається, що у грудні 2022 року Єврокомісія опублікувала вказівки щодо того, яким умовам повинні відповідати країни-члени в нових планах. Вони повинні використовувати так званий Європейський семестр, щорічну оцінку, яку надає країнам ЄК, як основу для написання нових енергетичних планів.
В матеріалі підкреслили, що Єврокомісія попередила Словаччину, що вона недостатньо використовує відновлювані джерела енергії, щоб допомогти зменшити залежність від імпорту викопного палива з росії та зменшити ризик енергетичної бідності.
Нагадаємо, Рада ЄС, Європарламент та Єврокомісія ухвалили Спільну декларацію про законодавчі пріоритети ЄС на 2023 та 2024 роки, серед яких і ініціативи, що пов’язані із Європейським "зеленим" курсом на найближчий час.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Євросоюз завершив реформу, яка вносить цілі енергетичної незалежності до фонду відновлення після пандемії коронавірусу в розмірі €800 мільярдів.