У Німеччині дослідники з університету Геттінгена розробили рослинну упаковку, здатну замінити пінополістирол, який використовують для крихких предметів.
Новий матеріал на 100% біологічно розкладається, передає biooekonomie.de.
Поп-корн не лише легкий, але і водовідштовхувальний. За допомогою 3D друку гранулят поп-корну може набувати будь-якої форми.
Окрім власне упаковки, дослідники виготовляли баночки для спецій, чашки, а також звукопоглинальні тарілки і навіть стільці.
Університет Геттінгена вже підписав угоду про співпрацю з компанією Nordgetreide GmbH & Co.
"Наша упаковка з попкорну – відмінна екологічна альтернатива пінополістиролу на нафтовій основі", – наголосив керуючий директор Nordgetreide Стефан Шульт.
Як відомо, лише у США щороку виробляють близько 3 млн тонн полістиролу – здебільшого для упаковки та продуктів харчування. При цьому на повну утилізацію упаковки на основі пінополістиролу потрібні століття, а поп-корн можна використовувати як компост.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що у Києві презентували пакети українського виробництва, виготовлені з кукурудзяного крохмалю. Також стало відомо, що у Сумах студенти винайшли їстівну плівку для зберігання продуктів.