З 2025 року Німеччина заміняє гарантований прибуток для відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) на одноразову інвестиційну субсидію. Також скасовується винагорода за електроенергію, вироблену ВДЕ під час від'ємних цін, коли в мережу вже постачається надлишкова електроенергія.
Про це повідомляє Euractiv.
Наразі державна підтримка пов’язана з виробництвом електроенергії й гарантує, що розробники відновлюваної енергетики можуть забезпечити мінімальний рівень доходу від кожної виробленої одиниці електроенергії. З 2025 року цю сферу переводять на субсидування інвестиційних витрат.
Уряд країни також пообіцяв припинити підтримку ВДЕ, щойно вугілля перестане спалюватися для виробництва електроенергії – не пізніше 2038 року.
Іншим важливим компонентом в енергетичному переході країни стане будівництво нових газових електростанцій, деякі з яких можуть працювати на водні.
“Будівництво нових електростанцій забезпечить поступову відмову від вугілля”, — пояснив Роберт Хабек, міністр економіки та захисту клімату.
Ось як виглядатиме парк німецьких резервних електростанцій:
- Протягом року Німеччина має намір провести тендер на будівництво 5 ГВт нових газових електростанцій для негайного будівництва. При цьому країна відмовляється від планів щодо повністю водневого автопарку.
- Після цього у планах збудувати ще 5 ГВт установок, які повинні працювати на водні, але тільки з восьмого року їхньої експлуатації.
- 2 ГВт старих газових станцій планують модернізувати.
- Також пізніше побудують 0,5 ГВт спеціальних водневих електростанцій першого дня, а також ще 0,5 ГВт довгострокових сховищ енергії.
Весь цей комплекс має запрацювати з 2028 року.
Проте “ідеальний” план німецького уряду відмовитися від вугілля до 2030 року більшість експертів вважають недосяжним.
У квітні ЕкоПолітика розповідала, що Німеччина закрила 7 ТЕС після закінчення опалювального сезону.