Німеччина та Норвегія розглядають можливість будівництва водневого трубопроводу, який з'єднає дві країни, щоб уникнути російської енергетики.
Про це заявили представники країн 16 березня після зустрічі між міністром економіки Німеччини Робертом Хабеком і прем'єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стором, повідомляє Bloomberg.
Це дозволить зменшити залежність Європи від російських енергоносіїв.
Після вторгнення РФ в Україну Німеччина вирішила кардинально переглянути свою енергетичну політику, адже раніше країна імпортувала від 30 до 60% вугілля, нафти і газу.
Країни планують незабаром провести техніко-економічне обґрунтування проекту, який в кінцевому підсумку буде транспортувати зелений водень з Норвегії до Німеччини, заявили
"Протягом найближчих місяців і років буде надзвичайно важливим прискорити розвиток альтернативних джерел енергії для Європи як замінників російського газу та нафти, а також розробити необхідну для цього інфраструктуру", — йдеться у спільній заяві Німеччини та Норвегії.
Канцлер Олаф Шольц пообіцяв зміцнити національні сховища газу та вугілля, щоб зменшити ризик будь-яких потенційних перебоїв у постачанні. Уряд також купує зріджений природний газ, підтримуючи зусилля по будівництву нових терміналів зрідженого природного газу (ЗПГ) і домагаючись більш швидкого розширення відновлюваних джерел енергії.
Нагадаємо, WWF-Німеччина запропонував Федеральному уряду країни кроки, які дозволять швидко зменшити залежність від російського викопного палива та прискорити енергетичний перехід.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, стало відомо, коли ЄС позбавиться імпорту російських енергоносіїв.