Не пали: активісти дали поради, як правильно позбавитися від опалого листя

Не пали: активісти дали поради, як правильно позбавитися від опалого листя

Маргарита Толстих

Падолист може стати не канцерогенним багаттям, а перетворитися на екологічне паливо чи папір

З опалого листя можна виробляти добриво, паливо та органічний папір.

Патенти на усі ці технології подали українські винахідники.  Вони зберігаються у базі даних Українського інституту інтелектуальної власності, повідомляє спільнота "Досить труїти Кривий Ріг".

Листя, яке восени скидають дерева, винахідники й раціоналізатори пропонують не спалювати в багатті. Його потрібно використовувати для виробництва дружніх до природи речей.

Падолист знадобиться для виробництва органічних добрив, вирощування хробаків, виробництва різноманітного палива, виробництва корисних речовин та матеріалів.

Також уже існують технології, що дозволяють використати опале листя для виготовлення:

  • паперу, транспортної тари та посуду;
  • будівельних та оздоблювальних матеріалів;
  • твердого палива, рідкого палива та біогазу;
  • клітковини, легкозброджувальних вуглеводів та сорбентів.

Дослідники з усього світу наголошують, що опале листя — це перспективною сировина для промислового використання.

ЕкоПолітика раніше писала про те, що соцопитування показало, за якої умови криворіжці готові відмовитися від спалення листя. Понад половина опитаних зізналася, що дим від спаленого листя заважає їм.

Читайте також
Посадовці системно винищують українські ліси. Збитки — майже 250 млн грн
Посадовці системно винищують українські ліси. Збитки — майже 250 млн грн

Незаконно зрубано щонайменше 13 тис. дерев

Дайджест екозлочинів тижня: вирубка лісів, забруднення та браконьєрство
Дайджест екозлочинів тижня: вирубка лісів, забруднення та браконьєрство

Невиконання службових обов’язків лісівників призвело до втрати сотень дерев

Українці платять за "сміттєву" реформу, яку проігнорувала місцева влада — експерт
Українці платять за "сміттєву" реформу, яку проігнорувала місцева влада — експерт

Практично всі міста України не оновили модель управління відходами, тож по суті порушують чинне законодавство