Коноплі можуть стати “справжнім порятунком” для довкілля, адже один гектар цієї рослини дає стільки ж кисню, як 25 гектарів лісу та може замінити 4 гектари дерев для виробництва паперу.
Папір з конопель можна переробляти 8 разів, а з дерев – лише 3, пише активістка Ольга Береза у Facebook.
Вона зазначила, що коноплям для зростання необхідно набагато менше часу, близько 4-х місяців, а деревам – 20-50 років. Окрім того, рослини можна вирощувати в будь-якій точці світу, їм потрібно дуже мало води та не потрібні пестициди, адже коноплі здатні самі захистити себе від комах.
З рослини можна виготовляти різноманітні текстильні вироби, зокрема мотузки, шнури, сумки, взуття та головні убори.
В медицині коноплі застосовують для лікування та полегшення симптомів важких захворювань. Також коноплі мають перспективи і в харчовій промисловості, адже насіння має високий вміст білка та унікальні жирні кислоти.
В повідомленні зазначили, що виробляти коноплі навіть дешевше, ніж соєві боби, а тварини, яких їми годують, не потребують гормональної заміни.
Також рослина може зарадити і в боротьбі з пластиковим забрудненням, адже “конопляна пластмаса” розкладається в природі.
“Якщо кузов автомобіля зробити з коноплі, він буде в 10 разів міцніший за сталь. Також їх можна використовувати для ізоляції будівель: міцний, дешевий і гнучкий”, – пише Береза.
Окрім того, з конопель можна виробляти мило та косметику, які не забруднюють довкілля.
В матеріалі зазначили, що в Америці 18-го століття фермери були зобовʼязані вирощувати коноплі, проте у 1900-х роках власник ЗМІ мав ліси та виготовляв з них папір для газет та журналів.
“Якби папір був виготовлений з коноплі, він міг би втратити мільйони. Рокфеллер був найбагатшою людиною у світі. У нього була нафтова компанія. Біопаливо, конопляна олія, звісно, були її найбільшим ворогом.”, – пояснює Береза.
Окрім того, промисловість канабісу загрожувала ринку пластмас з нафтопродуктів, на який мала патент компанія Dupont.
Нагадаємо, експерти розповіли, як конопля може дешево вирішити екологічні проблеми.