Названо місто України, де за тиждень завдали екозбитків на 28,5 мільйона гривень shutterstock

Названо місто України, де за тиждень завдали екозбитків на 28,5 мільйона гривень

Катерина Бєлоусова

Матеріали про екопорушення передали до прокуратури та поліції

На Дніпровщині екоінспектори розрахували понад 28,5 мільйона гривень збитків за забруднення ґрунтів водами невідомого походження у місті Жовті Води Криворізького району.

Це найбільш резонансне порушення вимог природоохоронного законодавства за тиждень з 12 по 18 травня, повідомляє Державна екологічна інспекція у Facebook.

Зазначається, що за цей період екоінспектори провели 116 заходів контролю та склали 302 протоколи про адміністративні правопорушення. Вони розрахували 35,1 мільйона гривень екозбитків та предʼявили претензій на понад 4,7 мільйона гривень.

У повідомленні розповіли, що антилідерами тижня також стали:

  • місто Чуднів на Житомирщині, де за межами села Будичани де зрубали 117 вільх, що завдало збитків на 1,6 мільйона гривень;
  • місто Світловодськ у Кіровоградській області, де браконьєри нарибалили на понад 858 тисяч гривень;
  • Чортківський район у Тернопільській області, де вздовж автодороги Бучач-Возилів-Сновидів пошкодили до ступеня припинення росту 21 дерево, та до ступеня не припинення росту 7. Це завдало збитків на понад 874 тисячі гривень;
  • Радомишльська громада Житомирщини, де стався масовий мор риби. Збитки склали майже 771 тисячу гривень.

Зазначається, що матеріали про екопорушення передали до прокуратури та поліції.

Окрім того, екоінспектори виявили незаконну вирубку дерев на Закарпатті. Так Мукачівському лісгоспу предʼявили претензію на понад 1,3 мільйона гривень. 

Вони також виявили порушення у Карпатському біосферному заповіднику, зокрема вирубку та пошкодження дерев та проїзд транспорту. Пред’явлено претензію на суму понад 2,6 мільйона гривень.

В повідомленні підкреслили, що за тиждень екоінспектори наклали штрафних санкцій на 54 тисячі гривень. Порушники природоохоронного законодавства у добровільному та примусовому порядку відшкодували близько 1,5 мільйонів гривень збитків.

Нагадаємо, у лютому 2023 року Дніпровщина здобула антилідерство тижня за забруднення річки Дніпро стічними водами на 3,5 мільйона гривень.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Дніпропетровській області поліція викрила злочину групу з 5 осіб, які у Новомосковському районі вирубали та продали деревини на майже 1,9 мільйона гривень.

Читайте також
Уряд змінив критерії оцінки ризику від діяльності підприємств та періодичність їх перевірок
Уряд змінив критерії оцінки ризику від діяльності підприємств та періодичність їх перевірок

Чиновники очікують, що нововведення допоможуть оптимально перерозподілити увагу із менш ризикових суб’єктів господарювання на більш ризикові

10 найбільших порушень у сфері довкілля за минулий тиждень
10 найбільших порушень у сфері довкілля за минулий тиждень

Половина з них – незаконні рубки дерев, іноді – у дуже великих об’ємах

Законопроєкт про реформу ДЕІ, яка триває вже 7 років, презентували представникам ЄС
Законопроєкт про реформу ДЕІ, яка триває вже 7 років, презентували представникам ЄС

Його доопрацювання після першого читання триває з 2021 року