Названо головні причини поганої екології в Україні shutterstock

Названо головні причини поганої екології в Україні

Людмила Гончаренко

Держекоінспекція самостійно не зможе виправити ситуацію, хоч і намагається

Перший заступник голови Держекоінспекції України Дмитро Заруба назвав причини екологічних проблем України у програмі "Що далі?" на Youtube-каналі “ZNAJ24” з Вікторією Панченко.

Гість програми пояснив, що причини несприятливої екологічної ситуації в Україні полягають у тому, що на її території розташовано багато промислових підприємств, значна частина яких побудована ще за часів СРСР. 

“Ми бачимо, що фактично за 30 років незалежності видобувна галузь та багато підприємств металургійної та хімічної промисловості фактично закинули питання екології і не вкладали гроші в модернізацію”, каже Заруба. 

Також він відзначив, що найближчим часом велика кількість підприємств повинна буде зробити модернізацію та встановити автоматичні лічильники на викиди через кліматичні зміни.

"Европейский союз прийняв Green Deal (“Зелений курс”), який буде фактично вимагати зменшення парникових викидів і для контролю їх рівня будуть встановлюватися автоматичні лічильники, що надаватимуть цю інформацію", – додав експерт.

Перший заступник голови ДЕІ в розмові не оминув ситуацію з екологією у Києві і повідомив, що “80% викидів у столиці здійснюють старі автомобілі, тобто не промислові підприємства, а саме автомобільний транспорт”. Заруба нагадав, що в Україну ввезено багато вживаних старих авто, які не відповідають европейским нормам, але які за безцінь купують українці. “Тим самим ми руйнуємо свою природу і забруднюємо екологію”, – підкреслив він. 

Також Заруба наголосив на тому, що велику проблему становить утилізація твердих відходів (із них побутові – усього 8%). На сьогодні найбільше забруднення виникає саме через промислові відходи. “Що робити з промисловим відходами, як їх переробляти, утилізувати та знищувати – це велика проблема на сьогоднішній день”, – зауважив посадовець.

На думку експерта, самостійно Держекоінспекція не зможе виправити ситуацію, хоч і намагається. Він зазначає, що для цього потрібно підключити інші державні структури та бізнес.

Раніше, ЕкоПолітика писала про призначення Дмитра Заруби першим заступником голови Державної екологічної інспекції.

Читайте також
У житомирській річці Тетерів виявили масову загибель риби
У житомирській річці Тетерів виявили масову загибель риби

На березі виявлено близько 500 особин риб різних видів

Майже 160 мільонів гривен: Держекоінспекція розрахувала збитки у сфері водних ресурсів
Майже 160 мільонів гривен: Держекоінспекція розрахувала збитки у сфері водних ресурсів

За 8 місяців 2021 року зафіксовано більше 4,4 тисячі порушень

Палії листя та сухостою: на порушників чекають рейди екоінспекторів і штрафи
Палії листя та сухостою: на порушників чекають рейди екоінспекторів і штрафи

Екологи нагадують, що українське законодавство забороняє спалювати листя