Наслідки глобального потепління торкнулися 80% планети, – дослідження  shutterstock

Наслідки глобального потепління торкнулися 80% планети, – дослідження 

Людмила Гончаренко

Вчені дійшли такого висновку, проаналізувавши понад 100 тисяч наукових робіт за допомогою спеціальної програми

Вчені з Німеччини і США заявили про те, що наслідки глобального потепління відчуваються по всьому світу і вже торкнулися 80% планети, де проживає 85% населення.

Про це повідомляє видання Webmd.com

Щоб дійти такого висновку дослідники застосували спеціальну комп'ютерну програму, яка допомогла їм проаналізувати існуючі дані про зміни клімату. Отримані результати показали, що наслідки глобального потепління відчувають вже 85% жителів Землі.

Спеціальна комп'ютерна програма, навчена пошуку ключової інформації, проаналізувала анотації більш ніж 100 тисяч наукових робіт. Отримані дані нанесли на глобальну карту відомостей про температури і опади, а також зміни в них, пов'язаних з діяльністю людини.

Карта показала, в яких регіонах зрушення в цих показниках, які є маркерами змін клімату, були пов'язані з наслідками глобального потепління. До них відносяться посуха, повінь і пожежі.

Отримані дані наклали на карту змін температури і опадів і співставили з кліматом конкретних територій. Карта показала взаємозв'язок між руйнівними погодними явищами такими як неврожаї, посухи, хвилі спеки, повені і змінами клімату у різних куточках планети.

Дослідження виявило, що 80% суші, за винятком Антарктики, хоча б частково опинилися під впливом змін клімату, викликаних діяльністю людини. Майже всі температурні зрушення були пов'язані з потеплінням, а зміни в кількості опадів були неоднорідні: в одних регіонах вони збільшувалися, а в інших – зменшувалися.

Вчені виявили, що в державах з високим доходом зв'язок змін клімату з діяльністю людини був більш чітко вираженим у порівнянні з країнами, що розвиваються. Разом з тим, дослідники припускають, що менша вираженість глобального потепління на 20% суші, наприклад, в Африці і деяких частинах Азії, може бути пов'язана з тим, що ці регіони досі ще мало вивчені.

Нагадаємо, ЕкоПолітика писала про те, що вчені провели дослідження, яке показало, що глобальне потепління спричинило зміни в озерах у всьому світ.

Читайте також
Арктична тундра стала новим джерелом вуглецю для планети, – вчені 
Арктична тундра стала новим джерелом вуглецю для планети, – вчені 

Драматичні зміни в Арктиці спричинені високими температурами та інтенсивними лісовими пожежами

Вчені прогнозують десятки мільйонів смертей через глобальне потепління
Вчені прогнозують десятки мільйонів смертей через глобальне потепління

Цей песимістичний прогноз також стосується й України

Мінус гауда та діжонська гірчиця: названі продукти, які зникнуть через зміну клімату
Мінус гауда та діжонська гірчиця: названі продукти, які зникнуть через зміну клімату

Традиційні страви можуть бути втрачені для кухонь багатьох країн – від Скандинавії, Франції та Нідерландів до Туреччини