Кількість медуз в Азовському морі зросла через збільшення солоності води.
Про це заявив професор Херсонського державного університету Ігор Пилипенко, передає Укрінформ.
"Це процес, пов'язаний з ростом солоності Азовського моря, таке відбувалося в сімдесяті, у вісімдесяті роки минулого століття, і знову відбувається зараз. Збільшується солоність моря – поліпшуються умови для розвитку медуз. А рівень солоності пов'язаний з багаторічним зменшенням стоку річок Дону і Кубані" , – розповів Пилипенко.
За його словами, специфіка Азовського моря полягає в тому, що це лиман Дону і Кубані, відповідно море залежить від гідрологічного режиму цих річок.
Вчений підкреслив, що у зв'язку з цим всі механізми вирішення проблеми розташовані на території Росії, де формується основна маса прісної води, що створює водний режим Азовського моря.
Крім того, на території України в Азовське море впадає обмежена кількість річок – вони мають сукупний річний стік близько 4 кубічних кілометрів, тоді як сукупний стік прісної води з території Росії становить 35-40 кубічних кілометрів на рік.
Пилипенко підкреслив, що підвищення популяції медуз – це проблема не тільки для курортного відпочинку. Ситуація катастрофічно скорочує харчову базу для риб, які також харчуються планктоном. Щоб медуз було менше, треба, щоб в морі було більше риби, яка споживає планктон. Вчений пояснив, що необхідно не зариблення, а обмеження вилову риби.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що берег курорту на Азовському морі завалило мертвими медузами. Повідомлялося, що пляж від мертвих медуз очищали з допомогою екскаватора, щоб відпочивальники мали змогу підійти до води.