Найвпливовіша політична група ЄС хоче заморозити CBAM і скасувати цілі з ВДЕ shutterstock

Найвпливовіша політична група ЄС хоче заморозити CBAM і скасувати цілі з ВДЕ

Ганна Велика

Політики пропонують повернутися до епохи, яка передувала "зеленій хвилі" 2019 року

Європейська народна партія (ЄНП) закликала скасувати цілі щодо відновлюваних джерел енергії та призупинити дію правил звітності про ланцюжки поставок, щоб стимулювати економіку ЄС, яка зазнає труднощів.

Таке бачення лідери ЄНП озвучили на саміті у Берліні, який відбувся 18-19 січня, пише Euroactiv.

У своєму спільному документі група, до якої входять такі члени, як президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, ймовірний наступний канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, прем'єр-міністр Греції Кіріос Міцотакіс та його фінський колега Петтері Орпо, пропонує повернутися до прогресивної політики перед "зеленою хвилею" 2019 року.

Це означатиме призупинення щонайменше на 2 роки дії правил корпоративної звітності ЄС щодо сталого розвитку. Вони вимагають від компаній відстежувати, звітувати та усувати такі проблеми, як дитяча праця у своїх ланцюгах постачання, запровадження таксономії зелених фінансів ЄС та нового мита на імпорт CO2.

Мито на імпорт CO2 в Євросоюз – CBAM – має вдарити по потенційних імпортерах брудної сталі та цементу, але його розкритикували за надмірну бюрократизацію. Наразі цей механізм перебуває на стадії збору даних, а самі мита почнуть діяти з 2026 року.

Лідери ЄНП вважають, що ці закони повинні бути обмежені великими компаніями з більш ніж 1000 працівників, щоб усунути непрямий вплив на малі та середні компанії. Вони також хочуть скоротити зобов'язання щодо звітності для великих компаній щонайменше на 50%.

Хоча ЄНП заявляє, що хоче дотримуватися кліматичних цілей ЄС і підтримувати механізм ціноутворення на викиди CO2, відомий як ETS, вона має намір скасувати інший встановлений механізм – цілі з відновлюваної енергетики.

Група лідерів також виступає проти окремої цілі для частки відновлюваної енергії. Вони вважають, що держави-члени повинні самі вирішувати, які технології вони хочуть використовувати для досягнення своїх кліматичних цілей.

Видання зазначає, що така позиція – це швидка зміна напрямку для фон дер Ляєн, яка 1 грудня чітко доручила своєму комісару з питань енергетики запропонувати таку ціль. За словами автора матеріалу, це також перемога для проядерних країн у їхній тривалій боротьбі з країнами, що підтримують відновлювану енергетику.

“ЄНП, принаймні неявно, стає на бік Франції та її союзників, які виступають проти цілі з відновлюваної енергетики до 2040 року”, – йдеться у статті.

Нагадаємо, що згідно з доповіддю Європейського центрального банку, ЄС може стикнутися із браком коштів для своїх кліматичних цілей вже у 2027 році.

Читайте також
ЄС може стикнутися із браком коштів для своїх кліматичних цілей вже у 2027 році, – ЄЦБ
ЄС може стикнутися із браком коштів для своїх кліматичних цілей вже у 2027 році, – ЄЦБ

Одна з причин полягає у необхідності країн блоку повертати кошти, отримані на відновлення після пандемії COVID-19

Оновлення у Директиві ЄС щодо промислових викидів і декарбонізації: стали відомі деталі
Оновлення у Директиві ЄС щодо промислових викидів і декарбонізації: стали відомі деталі

Держави-члени ЄС мають ще трохи більше ніж 17 місяців для її транспонування в національне законодавство

ЄС виділяє додаткові €2,7 млрд доходів від СТВ на проєкти декарбонізації та енергоефективності
ЄС виділяє додаткові €2,7 млрд доходів від СТВ на проєкти декарбонізації та енергоефективності

Серед них проєкти модернізації багатоквартирних будинків, розвиток систем зберігання електроенергії, скорочення викидів CO2 під час виробництва тепла та інші

У Єврокомісії розповіли, чого ЄС вдалося досягти на кліматичній конференції COP29
У Єврокомісії розповіли, чого ЄС вдалося досягти на кліматичній конференції COP29

Більшість здобутків пов’язана зі збільшенням екологічно чистих інвестицій