У липні Португалія запустить найбільшу у Європі сонячну електростанцію на воді в межах переходу на відновлювальні джерела енергії.
Днями два буксири перемістили 12 000 сонячних панелей розміром із чотири футбольні поля до португальського водосховища Алкева, повідомляє Reuters.
Станцію побудувала головна енергетична компанія країни EDP (EDP.LS) на найбільшому штучному озері Західної Європи.
Проєкт є частиною плану Португалії щодо скорочення залежності від викопного палива, ціна на яке зросли після російського вторгнення в Україну.
Панелі на водосховищі Алкева, яке використовується для вироблення гідроелектроенергіі, будуть виробляти 7,5 гігавата/год (ГВтч) електроенергії на рік і будуть доповнені літієвими батареями для зберігання 2 ГВт-год.
Сонячні панелі забезпечать електроенергією 1,5 тис. сімей або третину потреб міст Моура і Портел.
Членкиня виконавчої ради EDP Ана Паула Маркес сказала, що війна в Україні показала необхідність прискорити перехід на відновлювані джерела енергії. Проєкт Alqueva є частиною стратегії EDP, згідно з якою компанія планує стати на 100% екологічно чистим до 2030 року. При цьому гідроенергетика та інші відновлювані джерела енергії зараз становлять 78% від 25,6 ГВт встановленої потужності EDP.
Напередодні ЕкоПолітика писала, що в Північному морі біля узбережжя Йоркшира, що на півночі Англії, з'явиться вітропарк потужністю 3,6 ГВт. Це буде не лише найбільша морська вітряна електростанція, а й перша у Великій Британії під'єднана до HVDC (високовольтної лінії постійного струму).