Найбільші порушення в екосфері за 22-28 лютого. Дайджест od.gp.gov.ua

Найбільші порушення в екосфері за 22-28 лютого. Дайджест

Ганна Велика

Викрито ще одну організовану злочинну групу, яка займалася незаконними рубками

Журналісти ЕкоПолітики зібрали для своїх читачів 8 найбільш значних справ про шкоду довкіллю, про які стало відомо протягом тижня – з 22 по 28 лютого. Інформацію щодо них оприлюднювали пресслужби прокуратур, Державне бюро розслідувань (ДБР), а також Державна екологічна інспекція України та її підрозділи.

1. Підозру у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки, від працівників ДБР отримав майстер лісу "Чернівецького лісового господарства". На початку 2023 року він недбало поставився до своїх обов’язків, не охороняв належним чином ліси у зоні своєї відповідальності та не повідомив правоохоронців про виявлені факти протиправних рубок.

chrn.gp.gov.ua

Фото: chrn.gp.gov.ua.

Через це на території Тереблечанського лісництва невідомі особи зрубали граби, дуби, липи та кілька буків. Експертиза встановила, що сума завданих державі збитків становить більш ніж 1,5 млн грн.

2. Прокурори Біляївської окружної прокуратури на Одещині вручили підозру у службовій недбалості та забрудненні атмосферного повітря директору комунального підприємства, який був відповідальним за експлуатацію полігону твердих побутових відходів, але систематично нехтував своїми обов’язками. Він не забезпечив належну охорону території, не вживав заходів протипожежної безпеки та не контролював накопичення біогазу.

od.gp.gov.ua

Фото: od.gp.gov.ua.

У червні 2023 року через ці порушення на полігоні сталася масштабна пожежа. Вона тривала 11 днів. Вогонь спричинив викид біогазу та інших небезпечних речовин у повітря на площі понад 1 га.

У вересні того ж року сталася нова пожежа. Через суху погоду та сильний вітер вона швидко поширилася на площу 0,28 га. Вогнеборцям вдалося її ліквідувати лише через 9 годин.

od.gp.gov.ua

Фото: od.gp.gov.ua.

Загальна сума екологічної шкоди від значного забруднення повітря під час обох пожеж перевищила 4,7 млн грн.

3. На Кіровоградщині під час проведення планової перевірки Компаніївської селищної ради Кропивницького району екоінспектори виявили одразу 4 засмічені ділянки – біля с. Виноградівка, с. Нечаївка, с. Софіївка та с. Тернове. Вони розрахували збитки довкіллю, спричинені таким засміченням. Загальна сума склала майже 3,5 млн грн.

4. Фахівці інспекції Південно-Західного округу виявили незаконну порубку 300 дубів та ясенів у двох лісових полезахисних смугах неподалік від с. Черняхівське Одеської області. Загальна сума збитків становить понад 3,2 млн грн.

5. У Чернігівській області екоінспектори підтвердили факт незаконного знесення дерев на ділянці автомобільної дороги Т-25-14 Ніжин-Бахмач-Дмитрівка в межах смуги відведення автомобільних доріг між населеними пунктами Велика Загорівка та Плиски. Повідомлення про це порушення вони отримали через офіційний ресурс Міндовкілля "ЕкоЗагроза". Невідомі особи завдали державі шкоду у розмірі понад 1,1 млн грн.

6. Прокурори повідомили про підозру організатору та членам організованої злочинної групи, які незаконно вирубували ліс на території Гайсинської громади Вінницької області. З січня по липень 2024 року вони орудували у лісосмугах з метою наживи. Отриману деревину фігуранти перевозили на попередньо підготовлену територію, а звідти реалізовували великими партіями. Вони заподіяли шкоду довкіллю на понад 1,5 млн грн.

vin.gp.gov.ua

Фото: vin.gp.gov.ua.

vin.gp.gov.ua

Фото: vin.gp.gov.ua.

Під час проведення понад 30 обшуків у членів групи вилучили незаконно зрубану деревину, майже $60 тис. та понад 400 тис. грн готівкою, транспортні засоби для перевезення деревини, бензопили й інше деревообробне приладдя, мобільні телефони, чорнові записи діяльності "лісорубів" та банківські картки. Тепер членам групи загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 7 років.

vin.gp.gov.ua

Фото: vin.gp.gov.ua.

7. За незаконну порубку модрин у Національного природного парку "Бойківщина" перед судом постане 38-річний житель Самбірщини. Для транспортування зрубаної деревини чоловік спершу використав кінну підводу, а потім перезавантажив на позичений вантажний автомобіль. Надалі зрубані дерева зловмисник хотів продати.

Своїми діями він завдав державі понад 800 тис. грн збитків.

8. Керівника дільниці одного з підприємств Чигиринщини підозрюють у забрудненні земель сільськогосподарського призначення та лісового фонду на суму понад пів мільйона гривень.

chk.gp.gov.ua

Фото: chk.gp.gov.ua.

За даними слідства, всупереч встановленим нормативам та правилам утилізації відходів, він незаконно зливав відходи тваринного походження, які утворювалися на підприємстві. Це призвело до забруднення земельних ділянок амонієм, фосфором та хлоридами на площі понад 22 га.

chk.gp.gov.ua

Фото: chk.gp.gov.ua.

Про злочинну організацію на чолі з кримінальним авторитетом, яка діяла на Дніпропетровщині, читайте у нашому попередньому дайджесті.

Читайте також
Найбільші порушення в екосфері за 22-28 березня. Дайджест
Найбільші порушення в екосфері за 22-28 березня. Дайджест

Найгучнішим за тиждень стало викриття великого злочинного угрупування на Волині, яке займалося незаконними рубками лісу

Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 15-21 березня. Дайджест
Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 15-21 березня. Дайджест

Цього тижня правоохоронці повідомили про справи щодо корупціонерів, браконьєрів та “чорних лісорубів”

20 березня – День Землі: історія та цікаві факти
20 березня – День Землі: історія та цікаві факти

Цей весняний день є чудовим приводом завести для себе нову корисну екозвичку

Найбільш значні довкіллєві порушення з 8 по 14 березня. Дайджест
Найбільш значні довкіллєві порушення з 8 по 14 березня. Дайджест

Найбільш масштабними за збитками стали знищення 16 га самосійних лісів та забруднення акваторії Чорного моря нафтопродуктами на 16 млн грн