Найбільші порушення в екосфері за 22-28 березня. Дайджест dbr.gov.ua

Найбільші порушення в екосфері за 22-28 березня. Дайджест

Ганна Велика

Найгучнішим за тиждень стало викриття великого злочинного угрупування на Волині, яке займалося незаконними рубками лісу

Журналісти ЕкоПолітики зібрали для своїх читачів 9 найбільш значних справ про шкоду довкіллю, про які стало відомо протягом тижня – з 22 по 28 березня. Інформацію щодо них оприлюднювали пресслужби прокуратур, Державне бюро розслідувань (ДБР), ЗМІ, а також Державна екологічна інспекція України та її підрозділи.

1. На Волині працівники ДБР разом із поліцією, Службою безпеки України та Департаментом безпеки ДП "Ліси України" викрили "лісову мафію", яка діяла на території філії "Камінь-Каширське лісове господарство" ДП "Ліси України". Члени злочинної організації протягом 2024 року вирубували на території лісгоспу найцінніші породи дерев.

dbr.gov.ua

Фото: dbr.gov.ua.

Щоб приховати свою злочинну діяльність, вони багаторазово використовували один і той самий лісорубний квиток та транспортні накладні, а зрубану деревину вивозили під виглядом дров. Для приховування злочину фігуранти викорчовували та спалювали пні, а також засипали місця зрубу землею.

vol.gp.gov.ua

Фото: vol.gp.gov.ua.

Слідчі говорять, що з квітня по жовтень 2024 року члени “лісової мафії” незаконно зрубали понад 1,1 тис. дерев різних порід. Цим вони завдали довкіллю збитків на суму понад 6,4 млн грн.

Організував цю протиправну схему місцевий підприємець. До неї він залучив ще 15 осіб. Серед них – 6 посадовців Камінь-Каширського лісового господарства, один співробітник ГУ ДСНС України у Волинській області, а також підприємці та перевізники.

dbr.gov.ua

Фото: dbr.gov.ua.

11 учасників злочинної організації вже затримали та повідомили про підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу України. Ще трьом зловмисникам, які наразі переховуються від слідства, про підозру повідомили заочно та оголосили у розшук.

dbr.gov.ua

Фото: dbr.gov.ua.

dbr.gov.ua

Фото: dbr.gov.ua.

Всім фігурантам загрожує позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

2. На Закарпатті підозру від ДБР у службовій недбалості отримав майстер лісу Лавківського лісництва. Слідство встановило, що з березня по червень 2024 року на кількох ділянках лісництва без відповідних дозволів зрубали понад 480 дерев різних порід, зокрема дубу, граба та акації.

dbr.gov.ua

Фото: dbr.gov.ua.

Фігурант справи не вжив заходів для попередження незаконних рубок, не сприяв виявленню та притягненню до відповідальності правопорушників і не повідомляв керівництво про злочинні дії. За висновками експертизи, завдані екологічні збитки перевищують 5,2 млн грн.

Тепер посадовець ризикує провести за ґратами до 5 років.

3. В Івано-Франківську у міське озеро біля ЖК "Парус" з каналізаційної труби витекла невідома помаранчева рідина. Відповідне відео з’явилося в соцмережах 26 березня.

Екологічна інспекція вже взяла проби води для аналізу. Перевіркою інциденту зайнялися правоохоронці.

Працівники комунального підприємства обстежують мережі біля міського озера і перевіряють їх на предмет незаконних врізок.

4. Інспекція Придніпровського округу у судовому порядку стягнула з АТ "Дніпровська теплоелектроцетраль" понад 3,5 млн грн збитків, заподіяних державі за понаднормативне забруднення атмосферного повітря. Це порушення екоінспектори виявили ще у січні 2022 року, проте підприємство відмовлялося добровільно їх відшкодувати.

Згідно з рішенням Господарського суду Дніпропетровської області, 25 березня підприємство сплатило за завдану шкоду в повному обсязі.

5. На Полтавщині екоінспектори нарахували 1 млн грн збитків, завданих невідомими браконьєрами. Порушники незаконно ловили рибу в акваторії Кременчуцького водосховища в межах ландшафтного заказника "Сулинський" поблизу с. Липове. Матеріали направили до поліції.

6. Цього тижня Держекоінспекція зафіксувала велику кількість значних за розмірами шкоди незаконних порубок дерев невідомими особами. Наводимо локації та суми збитків:

  • на Львівщині: у смузі відведення автодороги “Куровичі – Рогатин”, за межами с. Погорільці Глинянської територіальної громади – 43 клени та явори на суму майже 1,3 млн грн;

  • у Чернівецькій області: 35 дерев різних порід на території дендрологічного парку місцевого значення "Киселівський "Гайдейка" на території Веренчанської територіальної громади на суму майже 2 млн грн;

  • на Чернігівщині одразу 2 незаконних порубки: 65 дерев різних порід неподалік села Веселівка на території Батуринської територіальної громади Ніжинського району на 1 млн грн, а також майже 4 млн грн шкоди завдало знесення 109 дерев різних порід на території Мезинського національного природного парку.

Про дві викриті злочинні групи “чорних лісорубів” ЕкоПолітика також писала у попередньому дайджесті.

Читайте також
Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 15-21 березня. Дайджест
Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 15-21 березня. Дайджест

Цього тижня правоохоронці повідомили про справи щодо корупціонерів, браконьєрів та “чорних лісорубів”

20 березня – День Землі: історія та цікаві факти
20 березня – День Землі: історія та цікаві факти

Цей весняний день є чудовим приводом завести для себе нову корисну екозвичку

Найбільш значні довкіллєві порушення з 8 по 14 березня. Дайджест
Найбільш значні довкіллєві порушення з 8 по 14 березня. Дайджест

Найбільш масштабними за збитками стали знищення 16 га самосійних лісів та забруднення акваторії Чорного моря нафтопродуктами на 16 млн грн

Найбільш резонансні екопорушення з 1 по 7 березня. Дайджест
Найбільш резонансні екопорушення з 1 по 7 березня. Дайджест

Всі оприлюднені справи вже дійшли до суду, по деяких з них вже винесені вироки