Найбільші порушення в екосфері за 17-23 травня. Дайджест gp.gov.ua

Найбільші порушення в екосфері за 17-23 травня. Дайджест

Ганна Велика

Масштабної шкоди завдала організована злочинна група, яка майже три роки нелегально видобувала бурштин

Журналісти ЕкоПолітики зібрали для своїх читачів 8 найбільш значних справ про шкоду довкіллю, про які стало відомо протягом тижня – з 17 по 23 травня. Інформацію щодо них оприлюднювали Державне бюро розслідувань (ДБР), пресслужби прокуратур, а також Державна екологічна інспекція та її підрозділи.

1. Працівники ДБР спільно з СБУ провели масштабну спецоперацію й викрили організовану групу, яка діяла на Рівненщині й майже 3 роки незаконно видобувала та продавала за кордон бурштин.

Протиправну діяльність організував місцевий підприємець наприкінці 2021 року. До своєї злочинної групи він залучив 6 осіб, серед яких був і директор однієї з філій ДП "Ліси України".

У червні 2022 року підконтрольне їм підприємство отримало два спецдозволи на геологічне вивчення родовищ бурштину площею 20 га на території лісового фонду. Однак організатори не дотрималися обмеження — вилучення до 5 кг бурштину з 1 га для досліджень і подальшого погодження з державними органами, а налагодили масовий видобуток.

gp.gov.ua

Фото: gp.gov.ua.

Шкода довкіллю через самовільне користування надрами склала щонайменше 354 млн грн.

gp.gov.ua

Фото: gp.gov.ua.

Всіх 7 учасників злочинної організації правоохоронці затримали. Їм повідомили про підозру у створенні та діяльності злочинної організації, а також у незаконному видобутку бурштину з використанням службового становища.

gp.gov.ua

Фото: gp.gov.ua.

gp.gov.ua

Фото: gp.gov.ua.

Санкції статей передбачають до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

2. На Буковині перед судом постане керівник підприємства з виробництва будівельних матеріалів, яке без спеціального дозволу видобуло понад 1500 кубометрів легкоплавкої глини. Ця копалина належить до корисних копалин загальнодержавного значення. Сума екологічних збитків перевищила 1 млн грн.

3. Минулого тижня територіальні органи Державної екологічної інспекції зафіксували одразу декілька випадків незаконної рубки дерев у різних областях нашої країни:

  • 40 дерев різних порід і діаметрів у межах прибережної захисної смуги річки Дністер за межами с. Михайлівка на території Ямпільської міської ради Могилів-Подільського району Вінницької області; сума збитків –  1 млн грн;

  • 140 дерев різних порід за межами с. Базар Народицької територіальної громади Коростенського району Житомирської області;  сума збитків -  понад 3,7 млн грн;

  • 176 дерев різних порід знищені невстановленими особами в полезахисних лісових смугах на території Долинської сільської ради Запорізького району; сума збитків -  1,5 млн грн;

  • незаконна рубка дерев без дозвільних документів на території Тисменицької міської ради Івано-Франківського району на 1,3 млн грн;

  • 123  акації у лісових насадженнях за межами с. Черняхівське на території Іванівської територіальної громади Березівського району Одеської області; сума збитків – понад 500 тис. грн.

kobl.gp.gov.ua

Фото: kobl.gp.gov.ua.

4. Товариству "ГІДРОСЕНД" екоінспектори Придніпровського округу пред’явили одразу 3 претензії на загальну суму майже 5 млн грн  за наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

5. На Тернопільщині Збаразька міська рада отримала 2 претензії на загальну суму майже 1,5 млн грн за засмічення та забруднення твердими побутовими відходами земельних ділянок, які розташовані у населених пунктах на території громади.

6. Інспектори на Хмельниччині розрахували збитки на суму майже 2,6 млн грн за забруднення двох земельних ділянок неочищеними стічними водами на території Гуменецької сільської ради Кам’янець-Подільського району.

7. Минулого тижня, як і часто до цього, екоінспектори Центрального округу фіксували випадки браконьєрства на території ландшафтного заказника "Сулинський". Громадянину, який незаконно ловив рибу в адміністративних межах с. Кліщинці Золотоніського району Черкаської області пред’явили претензію на суму 945 тис. грн.

А ось особи браконьєрів, які орудували в акваторії Кременчуцького водосховища, встановити не вдалося. Сума нанесених ними збитків склала 633 тис. грн.

8. Інспектори Карпатського округу провели розрахунок збитків на суму 2,4 млн грн за загибель риби у р. Совиця на території населених пунктів с. Лужани та с. Мамаївці в адміністративних межах Мамаївської територіальної громади Чернівецького району.

Про топ-10 екологічних порушень із найбільшою шкодою за 10-16 травня читайте у нашому попередньому дайджесті.

Читайте також
Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 10-16 травня. Дайджест
Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 10-16 травня. Дайджест

Найбільші суми шкоди цього тижня екоінспектори нарахували за забруднення земель

Як відпочити на природі без шкоди для довкілля 
Як відпочити на природі без шкоди для довкілля 

З настанням теплих сонячних днів українці все частіше вирушають відпочити у лісі, біля озер або річок

Найбільш значні довкіллєві порушення з 3 по 9 травня. Дайджест
Найбільш значні довкіллєві порушення з 3 по 9 травня. Дайджест

Почастішали випадки, коли за неналежне утримання полігонів притягують до відповідальності посадовців, які мали цим опікуватися

Найбільш резонансні екопорушення з 26 квітня по 2 травня. Дайджест
Найбільш резонансні екопорушення з 26 квітня по 2 травня. Дайджест

Правоохоронці завершили розслідування стосовно ще однієї злочинної групи з посадовців Кутського лісового господарства на Івано-Франківщині, які нанесли заповідному фонду збитків на сотні мільйонів гривень