Найбільші порушення в екосфері за 14-20 грудня. Дайджест kobl.gp.gov.ua

Найбільші порушення в екосфері за 14-20 грудня. Дайджест

Ганна Велика

Серед них незаконні рубки та забруднення земель

Журналісти ЕкоПолітики зібрали для своїх читачів 5 найбільш значних справ про шкоду довкіллю, про які стало відомо протягом тижня – з 14 по 20 грудня. Інформацію щодо них оприлюднювали пресслужби прокуратур, а також підрозділи Державної екологічної інспекції України.

1. Екоінспектори Придніпровського округу зафіксували забруднення земель водами невідомого походження (з характерним запахом каналізаційних стоків) на території парку "Шахтарський" у Кривому Розі на Дніпропетровщині. Розмір розрахованих збитків становить майже 15 млн грн.

2. На території загальногеологічного заказника загальнодержавного значення "Дніпровські пороги" на о. Хортиця у Запорізькій області фахівці екоінспекції Південного округу виявили незаконну рубку невстановленими особами 14 дерев різних порід до ступеня припинення росту. Фахівці провели розрахунок збитків на суму майже 550 тис. грн.

3. Суд зобов’язав 33-річного мешканця Стрийщини, що у Львівській області, відшкодувати понад 900 тис. грн збитків. У лютому 2023 року він незаконно рубав смереки у ландшафтному заказнику на території одного з лісництв філії "Славське лісове господарство".

4. Мешканцю Київщини повідомили про підозру у незаконній порубці лісу на понад 700 тис. грн. Він організував групу осіб, яка знесла 77 дерев (сосни, клени та дуби) на території Боярської ОТГ Фастівського району Київської області. За скоєне чоловіку загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років.

kobl.gp.gov.ua

Фото: kobl.gp.gov.ua.

5. Прокурори повідомили про підозру колишньому генеральному директору КП "Плесо" за збитки у майже 200 тис. грн під час розчищення озера Голубе на Виноградарі у Києві. Слідство встановило, що у грудні 2019 року підозрюваний за попередньою змовою з директором підрядної організації уклав договір на виконання робіт з розчищення та ремонту споруд на цьому озері. І хоча він розумів, що роботи виконанні не в повному обсязі, але підписав акти про приймання виконаних робіт з неправдивими даними про виконання усіх робіт у повному обсязі.

Про найсуттєвіші екопорушення минулого тижня читайте у нашому попередньому дайджесті.

Читайте також
Найбільш значні довкіллєві порушення з 4 по 10 січня. Дайджест
Найбільш значні довкіллєві порушення з 4 по 10 січня. Дайджест

Зокрема, правопорушники отримали вирок за браконьєрство, та прокурори скерували до суду дві справи щодо співробітників ДП "Ліси України"

Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 грудня. Дайджест
Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 грудня. Дайджест

Цього тижня виявили кількох посадовців, які мали б займатися охороною довкілля, але використовували своє посадове становище для збагачення